Romantycznie, z humorem i… słodko upłynął wieczór walentynkowy „Kochajmy po polsku” w towarzystwie zespołu Donietamtąd. Grupa wykonała znane i lubiane szlagiery artystów takich jak Andrzej Zaucha, Dżem czy Kabaret Starszych Panów, a Maciej Kmita bawił widzów dowcipami. Można było wykonać sobie zdjęcie na ławeczce zakochanych i bez ograniczeń jeść pączki i faworki.

8 lutego w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć program słowno-muzyczny w wykonaniu grupy Donietamtąd.

Grupę Donietamtąd tworzą Maciej Kmita, Ewa Siudzik, Kinga Piotrowska, Amalia Patalita i Alicja Zawisza. To zespół musicalowo-rewiowy, który powstał w 2014 roku i do chwili obecnej zrealizował trzy premierowe programy: „W każdym oknie samotna… czyli powroty Starszych Panów”, „Kochajmy się po polsku” i „Portrety”. W walentynkowy wieczór w gminie Sitkówka-Nowiny grupa przedstawiła najpiękniejsze piosenki o miłości pochodzące ze wspominanych programów. W przerwie pomiędzy piosenkami widzów zabawiał wokalista i kierownik zespołu Maciej Kmita, który przedstawiał sprawdzone sposoby na zdobycie kobiety i anegdoty o relacjach damsko-męskich.

To jednak nie wszystkie atrakcje, na jakie mogli liczyć uczestnicy walentynkowego wieczoru. Tradycyjnie już można było zrobić sobie zdjęcie na ławeczce zakochanych. Na gości czekał również słodki poczęstunek. Organizatorami koncertu byli: wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz oraz Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach.

Galeria