Były kwiaty, gigantyczny tort, klimatyczna muzyka i nietuzinkowe wiersze, ciekawostki o kobietach, a nawet ich analiza chemiczna, konkursy dla Pań, słodkie prezenty i życzenia zapisane na zwoju pergaminu przewiązanym wstążeczką – w tym roku w gminie Strawczyn Dzień Kobiet obchodzony naprawdę wyjątkowo.

Dzień Kobiet w gminie Strawczyn zorganizowano w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Promniku. Trzeba przyznać, że sala wyglądała bardzo klimatycznie. Okrągłe stoliki, a na nich płonące świece i niesamowita gra świateł sprawiły, że zwyczajna strażnica zamieniła się w wyjątkowe i bardzo eleganckie miejsce. Przy stole na każdą z Pań czekały słodkie prezenty i życzenia zapisane na zwoju pergaminu przewiązanym wstążeczką. – W tym roku po raz pierwszy organizujemy Dzień Kobiet w takiej formie. Myślę, że przyszedł już najwyższy czas na obchodzenie tego ważnego święta w wyjątkowy sposób – mówił wójt gminy Strawczyn, Tadeusz Tkaczyk, który przybyłe na Dzień Kobiet Panie powitał wraz z dyrektorem Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie Maciejem Lewandowskim, Komendantem Zarządu Gminnego OSP RP Karolem Pichetą oraz Prezesem OSP w Promniku, Grzegorzem Stępniem. – Z okazji Święta Kobiet wszystkim Paniom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Życzę również, aby każdy kolejny dzień przynosił same szczęśliwe chwile, a uśmiech gościł na waszych twarzach zawsze, nie tylko w tym szczególnym dniu – życzył gospodarz gminy w imieniu Panów.

Po życzeniach przyszedł czas na toast lampką szampana za zdrowie wszystkich Kobiet. Nie zabrakło też pięknych róż dla każdej z Pań i ogromnego tortu, którym osobiście częstowali tego dnia Panowie. W części artystycznej wystąpili absolwenci Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku ze scenką kabaretową, rozbawiając zebranych do łez. Kabaret przedstawili także gimnazjaliści z Oblęgorka. Deklamowano też wzruszające wiersze o kobietach dla kobiet, a repertuar piosenek dobrany był oczywiście specjalnie na tę okazję. Piękny koncert dali niezwykle utalentowani bracia Adrian i Kacper Śliwa. Przedstawiono także wiele ciekawostek o kobietach. – Kobiety żyją dłużej od mężczyzn i są genetycznie silniejsze. Mają też lepszy słuch, smak i bardziej rozwinięty zmysł zapachu – poinformowano wzbudzając tym samym dyskusje wśród przybyłych Pań. To jednak nie był koniec ciekawostek i niespodzianek, jakie przygotowano w tym szczególnym dniu. Podczas spotkania pokuszono się nawet o próbę analizy chemicznej kobiety na wesoło. Dużo zabawy było także podczas konkursów, w których chętnie brała udział nie tylko płeć piękna, ale też i obecni Panowie. To właśnie dla nich w ramach podziękowań za przygotowanie tak eleganckiego i wystawnego przyjęcia spontanicznie wystąpiła Anna Kumorowska ze Stowarzyszenia „Jagienki” z nietuzinkowym dowcipem. Na zakończenie przyszła chwila wspomnień, dzięki fotografiom ułożonym w ciekawą prezentacją.

Organizatorem tego wyjątkowo klimatycznego i bardzo eleganckiego Dnia Kobiet dla Pań z gminy Strawczyn było Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Promniku.


Galeria