czwartek, 2 maja, 2024
Strona głównaSportKaratecy z Klubu Karate Morawica zdobyli 9 medali na Turnieju Karate w Giżycku

Karatecy z Klubu Karate Morawica zdobyli 9 medali na Turnieju Karate w Giżycku

Zawodnicy Klubu Karate Morawica intensywnie weszli w 2024 rok. Na X Turnieju Karate Shinkyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich zdobyli 9 medali, a sam klub zajął znakomite 4 miejsce.

Karatecy tydzień temu startowali na zawodach w Dobrzeniu Wielkim, a w minioną sobotę 2 marca br. rywalizowali w Giżycku. Turniej zorganizowany przez sensei Rafała Gracę zgromadził 202 zawodników z 19 polskich klubów, a sędzią głównym turnieju był shihan Remigiusz Karpiński.

3 miejsce Igor Salwa

Bez medalu ale z cennym doświadczeniem z turnieju wrócili: Oliwia Łebek, Lena Strójwąs, Iga Papros, Jakub Fornalski.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w klasyfikacji drużynowej na 19 startujących klubów KKM zajął zaszczytne 4 miejsce tuż przed Ostrołęką (28 zawodników), Radzyminem (33 zawodników) i zwycięzcą Giżyckiem (49 zawodników).

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Klub Karate Morawica składa serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w transporcie, wsparcie w trakcie turnieju oraz wszystkim sponsorom.

A już w piątek KKM wyjeżdża na turniej do Kalisza, życzymy zawodnikom powodzenia.

Świętokrzyscy Policjanci na Pikniku Europejskim

Przed Urzędem Wojewódzkim w Kielcach Wojewoda Świętokrzyski zorganizował piknik rodzinny z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na...