Blisko 1500 kilometrów przemierzyli karatecy z Klubu Karate Morawica i Piekoszów, aby znów stanąć do światowej rywalizacji w Stans. W turnieju, w którym wystartowało 335 zawodników z piętnastu krajów i sześćdziesięciu klubów, nasi karatecy zdobyli w sumie pięć medali – dwa w konkurencji Kata i trzy medale w Kumite.

To będzie niezapomniany SWISS-OPEN Juniors-Championship dla naszych karateków. W międzynarodowym turnieju znowu pokazali prawdziwą klasę i profesjonalizm, pokonując ponad trzystu zawodników. W konkurencji Kata po złoto sięgnęła Oliwia Sidło z Piekoszowa, a po srebro Sylwia Kazimierska z Piekoszowa. Na czwartej pozycji znalazła się Kinga Rabiej z Morawicy, a więc poza strefą medalową. Podobnie stało się z naszą Drużyną KATA, która zajęła czwarte miejsce, pokonując reprezentację Szwajcarii oraz Izraela. W skład Drużyny KKM weszli: Zuzanna Trepka, Sylwia Kazimierska oraz Piotr Węgliński. W konkurencji Kumite srebro zdobyła Oliwia Sidło z Piekoszowa, a brązowe medale przywieźli dwaj doskonali piekoszowscy karatecy – Piotr Węgliński i Karol Sitek. – Bardzo dobrą dyspozycję wykazała Oliwia Sidło, która dopiero w finale po ciężkiej walce musiała pogodzić się ze zwycięstwem Litwinki. Wyjątkowo trudnych i bardzo mocnych przeciwników wylosował Piotr Węgliński, który pierwszą i drugą walkę zwyciężył pod koniec rundy piękną techniką nożycową. W kolejnej walce bardzo wyrównanej Piotr dał się trafić techniką mae-geri, co zdecydowało o zwycięstwie przeciwnika z Bułgarii – relacjonuje trener KKM, Andrzej Horna. – Debiutujący w szwajcarskim turnieju Karol Sitek bardzo dobrze zaprezentował się wygrywając pierwszą ciężką walkę z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Karol zwyciężył również w drugiej walce, natomiast w kolejnym pojedynku rywalem był zawodnik z Kazachstanu, który wygrał – mówi trener, Andrzej Horna.

W składzie reprezentacji KKM, którzy wrócili bez medalu ale z wyjątkowym doświadczeniem znaleźli się: Kinga Rabiej (Morawica), Zuzanna Trepka (Morawica), Oliwia Skiba (Morawica) oraz Ewa Jarząb (Piekoszów). Warto podkreślić, że Turniej w Szwajcarii wyróżnia się formułą Full Kontakt, a tegoroczna edycja zgromadziła bardzo dobrych zawodników, dzięki czemu zawody stały na wysokim poziomie. Już 2 czerwca zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów będą rywalizować z bułgarskim mieście Burgas.

Zarząd Klubu Karate Morawica i Piekoszów pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji wyjazdu Panu Marianowi Burasowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Morawica, Panu Jackowi Kuzia dyr. ZPO w Morawicy, Panu dyr. Piotrowi Jaworskiemu POL-MOT Auto Skoda Kielce, Panu Andrzejowi i Tomaszowi Ściubis Zakład Mechaniki Pojazdowej z Kielc, Panu Markowi Adamczakowi „AUTO-ADAMCZAK”.

Galeria