niedziela, 5 maja, 2024
Strona głównaAktualnościKacper Tokarz brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie!

Kacper Tokarz brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie!

W dniach od 26 maja do 3 czerwca 2018 r. w Koninie odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie. Gminę Masłów reprezentowało dwóch pięściarzy „Skalnika” Wiśniówka, Kacper Tokarz oraz Gagik Tsaturyan. Pierwszy z nich przywiózł z mistrzostw brązowy medal!

Kacper Tokarz startujący w wadze do 50 kg po dwóch świetnych walkach wywalczył brązowy medal. Drugiemu reprezentantowi Skalnika nie udało się znaleźć w strefie medalowej. Jednak trener Janusz Domagała z Konina wraca bardzo zadowolony. Zdobyliśmy to co chcieliśmy, czyli medal, a jaki to już nie ważne, grunt, że to medal z OOM 2018. Kacper w półfinale walczył poprawnie, brakło trochę sprytu i szczęścia. Pomimo to trzeba cieszyć się z tytułu brązowego medalisty mistrzostw Polski i wracać dalej do treningów, bo startów w tym roku jest jeszcze kilka – mówi trener Janusz Domagała. Kacper Tokarz to jedyny zawodnik z województwa świętokrzyskiego, który zdobył medal na OOM 2018 w kategorii mężczyzn. Jednym z gości mistrzostw był zawodowy pięściarz wagi ciężkiej Artur Szpilka, z którym pamiątkowe zdjęcie ma świeżo upieczony brązowy medalista Kacper Tokarz z trenerem Januszem Domagałą.