Gminna akcja pod hasłem PACZKA NA ŚWIĘTA została zainicjowana w 2018 roku. Dzięki niej, rodziny z Miasta i Gminy Morawica mogą na podobnych zasadach jak w akcji Szlachetna Paczka uzyskać świąteczne wsparcie. Przypominamy, że Program Szlachetna Paczka nie obejmował terenu naszej gminy, co oznaczało że nasi mieszkańcy nie mogli znaleźć się wśród obdarowanych rodzin.

Ubiegłoroczna akcja pod hasłem PACZKA NA ŚWIĘTA była realizowana przez Fundację „Kazimierz” w uzgodnieniu z burmistrzem Miasta i Gminy Morawica, Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz szkołami i strażami pożarnymi. Dzięki niej aż siedemnaście rodzin z terenu naszej gminy otrzymało wsparcie rzeczowe, które niewątpliwie przyczyniło się do tego, aby świąteczny czas przysporzył im radości w trudach codziennego życia.

Również w tym roku chcemy powtórzyć tę inicjatywę. Zostanie ona przeprowadzona według konkretnie określonych zasad. Najpierw rodziny oraz ich potrzeby zostaną wytypowane przez pracowników MGOPS, do których to bezpośrednio będą mogli zgłaszać się darczyńcy. Zebrane produkty zostaną zmagazynowane w Centrum Samorządowym, skąd 7 grudnia trafią do potrzebujących rodzin.


Anonimowy wykaz rodzin oraz ich potrzeby już niebawem na stronie naszej gminy www.morawica.pl oraz na facebooku. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję, bo pomaganie daje wiele radości zarówno obdarowanym jak i darczyńcom.