3.5 C
Kielce
poniedziałek, 23 grudnia, 2024
Strona głównaAktualnościJuż 27 lutego konferencja szkoleniowa dla klubów i stowarzyszeń sportowych. Ruszyły zapisy!

Już 27 lutego konferencja szkoleniowa dla klubów i stowarzyszeń sportowych. Ruszyły zapisy!

Zobacz

Świętokrzyska Federacja Sportu, Fundacja Sportowa, Fundacja im. Stefana Artwińskiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego przygotowały konferencję szkoleniową dla klubów i stowarzyszeń sportowych.

Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Binkowski w Kielcach w dniu 27.02.2022 r. (niedziela) w godzinach 9.30 – 17.30. Konferencja kierowana jest do osób zarządzających w klubach sportowych, a udział w niej jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, osoby zainteresowane udziałem proszone są o dokonanie rejestracji telefonicznej pod numerem telefonu: 500 302 004.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Partnerami konferencji zostali: Lotto, Hotel Binkowski, sieć klubów fitness Endorfina oraz marka odzieży sportowej Keeza.

Szkolenie zostało podzielone na dwa panele. Pierwszy z nich dotyczy pozyskiwania środków zewnętrznych przez organizacje pozarządowe. Tematem drugiego panelu jest zarządzanie w klubie sportowym na przykładzie klubu piłkarskiego.

Założeniem dla przedsięwzięcia jest pomoc w znalezieniu odpowiedzi na najczęstsze trudności z jakimi mierzyć się ma kadra zarządzająca w klubach sportowych. Najczęściej wymienianą wśród potrzeb sportowych organizacji pozarządowych są finanse, dlatego poświęcony został im osobny rozdział. Omówione zostaną tematy pozyskiwania środków publicznych z których kluby będą mogły skorzystać jeszcze w bieżącym roku kalendarzowym. Jak pozyskać sponsorów do klubu sportowego? Pytanie, które spędza sen z powiek niemal wszystkim prezesom klubów sportowych. Z tym problemem mierzą się zarówno szefowie ekip walczących o mistrzostwo kraju, jak i drużyn występujących w najniższych klasach rozgrywkowych. Różni ich jedynie skala potrzeb oraz oferty, które mogą zaoferować potencjalnym sponsorom. Na każdym poziomie większość działań zmierzających do pozyskania nowych sponsorów kończy się jednak fiaskiem. Dlaczego tak jest i w jaki sposób można to zmienić? Odpowiedź na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź podczas szkoleń prowadzonych przez Radosława Rogiewicza – byłego wiceprezesa legnickiej Miedzi i założyciela Partnerskich Klubów Biznesu, który pozyskał do Miedzi ponad 200 sponsorów, a wspólnie z klubami sportowymi, które dołączyły do projektu udało się pozyskać ponad 800 sponsorów. Drugi panel zostanie poświęcony zarządzaniu w klubie sportowym w oparciu o przykłady najpopularniejszej dyscypliny jaką jest piłka nożna. Będzie można dowiedzieć się więcej o zagadnieniach, z którymi kluby sportowe spotykają się na co dzień i przełożyć zdobytą wiedzę w praktykę stosowaną w swoich organizacjach.

Panel I: Pozyskiwanie środków zewnętrznych

  1. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – temat konkursów i form wsparcia

  2. Fundacja im. Stefana Artwińskiego – Świętokrzyskie Granty

  3. Ministerstwo Sportu i Turystyki – temat konkursów i programu „Sportowe Wakacje”

  4. Radosław Rogiewicz – wykład na temat „Jak pozyskiwać sponsorów”

Panel II: Zarządzanie w klubie sportowym na przykładzie klubu piłkarskiego

  1. Komunikacja klubu na zewnątrz i współpraca z mediami

  2. Social media w klubie sportowym

  3. Rola dyrektora sportowego

  4. Rola akademii w klubie piłkarskim

  5. Najczęstsze problemy prawne w klubie piłkarskim

  6. Psychologia sportu

Wśród prelegentów wystąpią między innymi:

Paweł Kwietniewski – Dyrektor Fundacji imienia Stefana Artwińskiego. Organizował projekty finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Biura Programu “Niepodległa”. Posiada doświadczenie w realizacji projektów ze środków publicznych, koordynował działania realizowane w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Świętokrzyska Szkoła Liderów”. Twórca i realizator Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego, który w 2020 roku wsparł 78 oddolnych inicjatyw mieszkańców regionu, za łączną kwotę ponad 280 tys. złotych.

Wojciech Śmiech – Dyrektor sportowy ŁKS Probudex Łagów, pracownik agencji menadżerskiej GRsport, współtwórca wielu transferów krajowych i zagranicznych, organizator kursów skautingowych połączonych z networkingiem www.FootballNetworking.com

Tomasz Wilman – Trener piłkarski z licencją UEFA PRO, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Były szkoleniowiec Korony Kielce, a obecnie Dyrektor Akademii Korona Kielce, Dyrektor ds. Sportowych w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Nowinach i założyciel Fundacji Megamocni Kielce, która zajmuje się promocją sportu osób niepełnosprawnych. Staże trenerskie odbywał min. w Getafe CF, Hércules CF, Fulham FC, Elche CF, Benfica Lizbona, MSK Żilina, Real Valladolid.

Łukasz Korus – Członek Komisji Mediów i Marketingu PZPN, Członek Zarządu ŚZPN, Pełnomocnik Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu ds. Mediów, Kierownik Oddziału Sportu UMWŚ, Prezes FKS Łazy Starachowice oraz dziennikarz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Grzegorz Basiński – Właściciel firmy Service Oriented Architecture. Wykładowca i trener z zakresu cyberbezpieczeństwa, prawa zamówień publicznych, projektowania nowoczesnych aplikacji internetowych oraz e-marketingu.

Radosław Rogiewicz – Twórca Partnerskich Klubów Biznesu. Pierwszy Klub Biznesu stworzył w 2013 roku przy pierwszoligowej wówczas Miedzi Legnica, gdzie przez 3,5 roku pełnił funkcję wiceprezesa i był odpowiedzialny za pozyskiwanie sponsorów. Pozyskał ponad 200 sponsorów na kwotę prawie 3 mln złotych. Obecnie dzieli się wiedzą z klubami sportowymi z różnych dziedzin sportu „JakPozyskiwacSponsorow.pl

Mateusz Brela – Psycholog, trener przygotowania mentalnego sportowców. Sportowiec, który po zakończeniu profesjonalnej kariery piłkarskiej między innymi w Stanach Zjednoczonych, w Szwecji czy w Finlandii zajął się zawodowo psychologią sportu. Prowadzi spotkania indywidualne oraz grupowe, szkoleniowiec i autor podcastu zgłębiającego najważniejsze zagadnienia z zakresu psychologii. Stworzył autorski system treningu mentalnego, który pomaga sportowcom na świecie. Absolwent amerykańskiej uczelni Seton Hall University oraz SWPS w Warszawie.

Dariusz Laszczyk – Prawnik sportowy, radca prawny. Udziela pomocy zawodnikom, trenerom piłki nożnej, klubom i akademiom piłkarskim oraz agentom sportowym, a także innym podmiotom związanym ze sportem. Jest autorem i właścicielem popularnego bloga „PrawoPilkarskie.pl”.Prowadzi szkolenia i kursy dla osób z branży sportowej. Jest również autorem publikacji o tematyce prawnej w popularnym w środowisku sportowym czasopiśmie – Asystent Trenera.

Galeria

Aktualności

Warsztaty świąteczne w Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie. Piękne wianki i radość tworzenia

W Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których mieszkańcy mieli okazję nauczyć się zdobienia...

Polecamy