sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaSportJulia Gibalska piątą zawodniczką Mistrzostw Europy U15 w Zapasach Kobiet 2023 Kaposvar

Bardzo udany występ należał do Julii Gibalskiej, która rywalizowała w kategorii 54kg. Julia stoczyła cztery mocne pojedynki i ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu w Europie.

Pierszwa walkę w 1/8 turnieju rozstrzygnęła na swoją korzyść wygrywając z Węgierką Czegledi E. (5-2). W ćwierćfinale pokonała przez przewagę techniczną Serbkę Berkec G. (12-0) i zameldowała się w półfinale Mistrzostw Europy. W półfinale po bardzo wyrównanym pojedynku przegrała z Gruzinką Kapanadze M. (2-4) i tym samym została jej walka o brązowy medal Mistrzostw. Po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku przy stanie (4-4) przegrała z Bułgarką Neseva i tym samym została V zawodniczką Mistrzostw Europy U15 kat 54kg.

Startująca w kat 42kg Patrycja Bukowska niestety musiała uznać wyższość Zawodniczce z Mołdawii. Mołdawianka ulega Zawodniczce z AIN i tym samym zamyka Patrycji drogę do repasaży.

Pomimo niedosytu dziewczęta pokazały serce do walki, charakter i determinację. Reprezentacja Polski kobiet do lat 15 pod okiem trenera kadry Adama Bloka wywalczyła Wicemistrzostwo Europy ulegając tylko ekipie gospodarzy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!