Serdeczne gratulacje

Po pięćdziesięciu latach wciąż są razem i kochają się tak mocno, jak pierwszego dnia. W dniu 10 października 2018 r. pary małżeńskie z gminy Sitkówka-Nowiny świętowały jubileusz złotych godów.

Uroczystość wręczenia pamiątkowych medali za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawanych przez prezydenta RP odbyła się przy udziale przedstawicieli Urzędu Gminy: wójta Sebastiana Nowaczkiewicza i kierownik USC Marii Turczyn, wicestarosty Zenona Janusa, radnej powiatu kieleckiego Bogumiły Kowalczyk oraz przewodniczącej Rady Gminy Zofii Duchniak i radnego Łukasza Grynia, a także dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy: Jacka Kani, Jacka Chudzickiego oraz Tomasza Błaszczyka.

– Z okazji pięknego z okazji pięknego jubileuszu Waszego pożycia małżeńskiego chciałbym w imieniu swoim i mieszkańców gminy Sitkówka-Nowiny złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości i wielu, wielu lat wspólnego życia, akt abyśmy mieli okazję spotkać się za kolejną dekadę – mówił wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz składając życzenia na ręce jubilatów.


Do życzeń dołączyli obecni na sali goście.  –  Jesteście Państwo wzorem do naśladowania dla nas wszystkich – podkreślał obecny podczas uroczystości Zenon Janus wicestarosta powiatu kieleckiego, a Wasze małżeństwa są  wielu mieszkańców na pewno patrzy na Państwa z podziwem, ja również – podkreślał wójt składając jubilatom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha, radości i wzajemnej miłości. Do życzeń dołączyli się pozostali goście, a następnie wicewojewoda Andrzej Bętkowski udekorował małżonków Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Pary zgodnie podkreślały, że receptą na udany związek jest wspieranie się każdego dnia. – My się czasem kłócimy, ale później szybko się godzimy, bo bardzo się kochamy. O to właśnie chodzi – mówił Marian Jędrocha, a jego żona, Stefania dodała: – Nie ma ideałów, więc nie ma sensu nic zmieniać. Trzeba kochać drugą osobę taką, jaka jest. Słowa te potwierdziła inna para – państwo Władysława i Leopold Pietras. – Każdy dzień jest nasz, wspólny. Razem się cieszymy, ale i razem dzielimy smutki i niepowodzenia. Wspieramy się nawzajem – mówiła Pani Władysława. – Poza tym żona jest świetną kucharką i piecze wyśmienite ciasta, to też się liczy – z uśmiechem dodał Pan Leopold.

Tego dnia siedem par małżeńskich z terenu gminy Sitkówka-Nowiny obchodziło 50-lecie pożycia małżeńskiego, jedna para 60-lecie i jedna 70-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Serdecznie gratulujemy!

Galeria