To bardzo dobra informacja dla członków klubu Płomień Wólka Kłucka. Otrzymał on rządowe wsparcie w ramach Programu „Klub”. W bieżącym roku na dofinansowanie działań małych i średnich klubów sportowych Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło ponad 41 milionów złotych.

To już pewne. Klub Płomień Wólka Kłucka otrzyma ministerialne wsparcie w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. W ramach Rządowego Programu „Klub” podobne wsparcie trafi do 3732 klubów w całym kraju. Rozstrzygnięcie naboru miało miejsce 10 czerwca bieżącego roku. – Ta informacja bardzo nas ucieszyła. Przyda się każda złotówka na działalność i rozwój klubu – mówią zgodnie beneficjenci.

Warto też dodać, że Kluby Sportowe znajdujące się na liście wniosków, którym nie przyznano dofinansowania będą miały możliwość uzyskania dofinansowania bez konieczności ponownego składania wniosku w sytuacji zwiększenia budżetu Programu. – Na zwiększenie liczby zakwalifikowanych do rządowego wsparcia klubów może mieć wpływ dodatkowych środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – poinformowała wiceminister Sportu i Turystyki, Anna Krupka.