piątek, 10 maja, 2024
Strona głównaSportImponujący sukces zawodniczek Industrii LKS Znicz Chęciny!

Imponujący sukces zawodniczek Industrii LKS Znicz Chęciny!

W dniach 26-28 maja br. w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski U-15 Młodziczek w zapasach kobiet oraz Młodzików w stylu wolnym. 3 medale trafiły do zawodniczek z Industrii Znicza Chęciny!

W zawodach uczestniczyło 289 zawodniczek i zawodników z 77 klubów z całej Polski. Mistrzostwa Polski U15 były turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy U15, które odbędą się w lipcu na Węgrzech. INDUSTRIA LKS ZNICZ CHĘCINY reprezentowało 7 dziewcząt i jeden chłopak. Nasze dziewczęta wywalczyły 3 medale. Tytuł Mistrzyni Polski do lat 15 wywalczyły: Patrycja Bukowska kat 42kg (obroniła tytuł z ubiegłego roku), Julia Gibalska kat 54kg (brązowa medalistka OOM). Wice Mistrzynią Polski została Amelia Rosińska kat 66kg.

Po zaciętych pojedynkach o brązowe medale poza podium uplasowały się: Nadia Kocia kat 62kg oraz Katarzyna Kabała kat 66kg (debiutantka w tej randze zawodów). Na tarczy z dużym doświadczeniem wracają: Maria Pobocha kat 54kg, Gabriela Stokowiec kat 62kg i Wojciech Kosiński kat 41kg (również debiutant). Patrycja i Julia, świeże Mistrzynie Polski, wywalczyły kwalifikacje do Mistrzostw Europy U15, które odbędą się na Węgrzech. Drużynowo zajmujemy II miejsce!