niedziela, 5 maja, 2024
Strona głównaSportIII miejsca w wyścigach „Majka Gran Fondo 2023” dla buskiego policjanta

III miejsca w wyścigach „Majka Gran Fondo 2023” dla buskiego policjanta

W miniony weekend w Dobczycach i Myślenicach odbywały się wyścigi kolarskie „Majka Gran Fondo 2023”. W ramach tych zmagań w pierwszym dniu odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym, w jeździe indywidualnej na czas. Buski policjant reprezentujący Komendę Główną Policji st. asp. Paweł Szymański zajął III miejsce w tym wyścigu. W niedzielę, w drugim dniu zmagań w wyścigu ze startu wspólnego ponownie zajął III lokatę.

W dniach 6 i 7 maja br. w Dobczycach i Myślenicach odbyły się międzynarodowe wyścigi „Majka Gran Fondo 2023” pod patronatem medalisty olimpijskiego Rafała Majki. W ramach tego wyścigu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Policji w jeździe na czas. Zmagania podzielone zostały na dwa etapy. 6 maja w Dobczycach na dystansie 20 km rozegrano jazdę indywidualną na czas. W tym wyścigu buski policjant st. asp. Paweł Szymański zajął medalowe III miejsce.

W niedzielę, 7 maja w wyścigu ze startu wspólnego na ciężkiej górzystej trasie wokół Myślenic nasz policjant ponownie stanął na podium zajmując III miejsce.

Należy nadmienić, że Paweł Szymański reprezentował Komendę Główną Policji, która w klasyfikacji drużynowej zajęła I miejsce. Na czele reprezentacji i ramię w ramię z innymi zawodnikami rywalizował Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster. Także on, po zakończonych wyścigach dekorował medalami zwycięzców. W sportowej rywalizacji wzięli udział kolarze z wielu krajów świata, gdyż wyścig był etapem eliminacji do Mistrzostw Świata. Zmagania kolarzy odbywały się w skrajnie niekorzystnych warunkach atmosferycznych, przy niskiej temperaturze powietrza i padającym deszczu.