29 i 30 czerwca odbyła się największa piekoszowska impreza pod hasłem „Megamoc Piekoszowa”. Było na sportowo i koncertowo. Gwiazdą tegorocznego wydarzenia był zespół Brathanki.

Olimpiada sportowa ściągnęła tłumy uczestników

Pierwszy dzień II Megamocy Piekoszowa obfitował w sportowe wydarzenia. – Już od samego rana rozpoczęła się „Olimpiada sportowa”. Na boisku Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie zmierzyli się ze sobą najlepsi sportowcy. Było kogo podziwiać – przyznaje wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek, który nie kryje zadowolenia z tak dużego sportowego zaangażowania młodzieży. – Patrząc na ich możliwości jestem przekonany, że wśród nich wyrosną kiedyś przyszli olimpijczycy – mówi wójt, Zbigniew Piątek.

Uczniowie ze szkół z terenu gminy Piekoszów rywalizowali ze sobą w tenisie stołowym, piłce siatkowej plażowej, piłce nożnej i w skoku w dal. Wszystkie konkurencje były podzielone na kategorie wiekowe, a także na chłopców i dziewczęta. Drużyny wspólnie zbierały punkty dla swoich szkół. Jak się okazało, ponownie najwięcej punktów zebrali uczniowie szkoły z Brynicy, którzy obronili ubiegłoroczny tytuł mistrza „Olimpiady sportowej”. Puchar przechodni z rąk wójta Zbigniewa Piątka, senatora Krzysztofa Słonia i radnego sejmiku województwa świętokrzyskiego, Tomasza Zbróga, odebrał na wielkiej scenie podczas „Megamocy Piekoszowa” dyrektor SP w Brynicy, Tomasz Gruszczyński. – Z naszej szkoły w olimpiadzie udział wzięło aż 55 uczniów. To nasz wspólny sukces – powiedział tuż po odebraniu ogromnego pucharu przechodniego dyrektor brynickiej placówki, Tomasz Gruszczyński, który zaznaczył, że w szkole stawia się na rozwój sportowy wychowanków. – Dzięki zaangażowaniu zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a także rodziców, którym z tego miejsca dziękuję za przywożenie dzieci na dodatkowe zajęcia, dziś widzimy wspaniałe efekty i możemy świętować sukces. Zdrowy styl życia i sport to bardzo ważne kwestie. W przyszłym roku powalczymy o zdobycie mistrzostwa po raz trzeci i tym samym zatrzymanie pucharu przechodniego na stałe w naszej szkole – zapowiada dyrektor, Tomasz Gruszczyński.


Doskonała zabawa z Zespołem Brathanki

Równie ciekawie było podczas drugiego dnia „Megamocy Pieszkowa”. Tym razem impreza ruszyła o godzinie 14:00 i rozpoczęła się festynem rodzinnym na boisku Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie. Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji, a wśród nich park rozrywki, liczne konkursu i wiele występów. Tego dnia wręczone zostały również „Laury Piekoszowskie” dla najzdolniejszego ucznia i najlepszego sportowca roku. Po 1500 złotych jednorazowego stypendium otrzymały laureatki tegorocznego „Laura Piekoszowskiego”. W dziedzinie sportu zacne wyróżnienie przyznano dla Oliwii Sidło, a w dziedzinie nauki dla Klaudii Konarskiej. Dodatkowo 39 uczniów z terenu gminy Piekoszów otrzymało comiesięczne stypendia naukowe, które będą wypłacane przez dziesięć miesięcy począwszy od września. – Chcemy wspierać naszych uczniów. Mam nadzieję, że przyznane stypendia staną się motywacją do jeszcze bardziej wytężonej nauki i trampoliną do dalszych sukcesów – mówił wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

Wydarzenie stało się także doskonałą okazją do przeprowadzenia przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piekoszowie kampanii „Jedz zdrowo – żyj zdrowo”. Podczas imprezy na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z piekoszowskich szkół. Zaśpiewało także Koło Gospodyń Wiejskich z Rykoszyna wraz z kapelą oraz zespoły „Wincentowianie”, „Piekoszowianie” i „Wierna Rzeka”. Tuż po nich sceną zawładnęły kolejne zespoły, wśród których zagrali „Sensitive”, „As-Klaud” i „Oskar”. Gwiazdą wieczoru był znany i ceniony zespół Brathanki. Na zakończenie wszystkich przybyłych na największy doroczny festyn piekoszowski zaproszono do wspólnej zabawy podczas dyskoteki pod gwiazdami z DJ Corby.

„Megamoc Piekoszowa” każdego roku ściąga coraz więcej gości. Trzeba przyznać, że to były dwa dni fantastycznej i niezapomnianej zabawy, propagującej przy tym zdrowy i sportowy tryb życia.

Galeria