26 października w świetlicy Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie odbyło się spotkanie seniorów, które upłynęło pod hasłem „Aktywny Senior”. Zebrani wysłuchali ciekawych wykładów dotyczących różnych form aktywności, nie tylko fizycznej, ale także społecznej, zapoznali się z zestawami ćwiczeń poprawiającymi kondycję, a na zakończenie obejrzeli pokaz mody senioralnej.

W spotkaniu oprócz seniorów uczestniczyli goście, którzy zawsze chętnie wspierają ich działania: wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Strawczyn Damian Gad i dyrektor SCKiS Łukasz Woźniak. Swoją obecnością zaszczycili także seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chęcin, jak również fizjoterapeuta Kamil Szymkiewicz.

Jako pierwsza głos zabrała wicemarszałek Renata Janik, która podkreśliła, że to ogromny zaszczyt współpracować z samorządem tak mocno wpierającym działania seniorów. – To już druga konferencja senioralna i przy tej okazji chciałabym podziękować wójtowi gminy Strawczyn Tadeuszowi Tkaczykowi, który zawsze jest otwarty na wszelkie inicjatywy lokalnej społeczności. Jedną z takich inicjatyw jest Klub Seniora w Oblęgorze. Zrzeszone w nim osoby są bardzo aktywne, włączają się w liczne wydarzenia kulturalne, edukacyjne i społeczne. Cieszę się, że mają wsparcie lokalnych władz samorządowych, które zawsze widzą ich potrzeby i śmiało wychodzą im naprzeciw – powiedziała wicemarszałek Renata Janik, życząc zebranym dobrej zabawy i konstruktywnych rozmów w trakcie konferencji.

Wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk zapewnił zebranych, że samorząd nadal będzie wspierał seniorów i reagował na każdą pochodzącą od nich propozycję. – Dbałość o mieszkańców, w szczególności o te grupy społeczne, które są zagrożone wykluczeniem społecznym, jest dla nas sprawą priorytetową. Chcemy, aby każdy mógł w równym stopniu funkcjonować i działać na terenie gminy Strawczyn, bez względu na wiek. Dlatego życzyłbym sobie, aby liczba seniorów zaangażowanych w lokalne życie społeczne i kulturalne wciąż rosła. Chcemy żeby osoby starsze wychodziły z domów, czynnie uczestniczyły w wydarzeniach i czuły się potrzebne. Jako przedstawiciel samorządu zapewniam, że jesteśmy gotowi na dalszą współpracę i deklarujemy wsparcie w rozwijaniu Klubu Seniora – mówił wójt Tadeusz Tkaczyk.


W imieniu seniorów specjalne podziękowania na ręce wicemarszałek Renaty Janik, wójta Tadeusza Tkaczyka i wiceprzewodniczącego Damiana Gada za wspieranie wszelkich akcji senioralnych przekazał jeden z członków Rady Seniorów w Strawczynie, Walenty Gołuch. Po uroczystym otwarciu konferencji przyszedł czas na prelekcje zaproszonych gości. Jako pierwsi wystąpili przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chęcin, którzy opowiedzieli o formach aktywności dla seniorów. Fizjoterapeuta zaś zaprezentował ćwiczenia poprawiające zdrowie i kondycję. Ciekawą częścią wydarzenia był pokaz mody senioralnej jesień/zima 2019, do którego seniorów przygotowała i wystylizowała Aneta Gaweł, opiekunka Klubu Seniora z Oblęgora. Po pokazie przyszedł czas na występ muzyczny w wykonaniu członków Klubu Seniora w Oblęgorze, a na zakończenie seniorzy otrzymali upominki od wicemarszałek Renaty Janik, a także podarunki od wójta Tadeusza Tkaczyka.

Galeria