poniedziałek, 13 maja, 2024
Strona głównaSportHistoryczny awans Moravii Tompawex Obice - zagrają w 1/16 Pucharu Polski!

Historyczny awans Moravii Tompawex Obice – zagrają w 1/16 Pucharu Polski!

Niepokonani w lidze zawodnicy Moravii Tompawex Obice piszą piękną historię w rozgrywkach Pucharu Polski w Futsalu. Po zaciętym i pełnym emocji meczu z AZS UE Kraków zakończonym wynikiem 8:6 reprezentanci województwa świętokrzyskiego awansowali do 1/16 rozgrywek krajowych.

Pierwsze i jakże ważne zwycięstwo w 2024 roku zawodnicy Moravii Tompawex Obice zapamiętają na bardzo długo. Pucharowy mecz z AZS UE Kraków był dla naszych zawodników niezwykle trudnym sprawdzianem, ponieważ ekipa z woj. małopolskiego występuje na co dzień w rozgrywkach 1 Ligi Futsalu. Drużyna z Obic pokazała się z najlepszej strony i po emocjonującym meczu zwyciężyła.

Spotkanie już w 24 sekundzie meczu otworzył Mateusz Zawadzki. Wynik wyrównał reprezentant AZS UE Kraków Maciej Pruś. Następnie gole dla ekipy z Obic zdobyli: Jakub Rabiej, Karol Gilewski oraz Mateusz Zawadzki. Tuż przed przerwą bramkę dla zespołu z woj. małopolskiego strzelił Mikołaj Pyś. Po pierwszej połowie meczu nasza drużyna prowadziła 4:2, a awans do 1:16 Pucharu Polski był na wyciągnięcie ręki.

Początek drugiej połowy dla zawodników Tompawexu nie należał do najłatwiejszych, przeciwnicy odrobili straty i doprowadzili do wyniku 4:6. Pomimo trudniejszego momentu drużyna z Obic potrafiła pokazać charakter i odwróciła losy spotkania. Po golach braci Mateusza i Łukasza Zawadzkich na tablicy widniał wynik 6:6. Zespół Tompawexu na prowadzenie wyprowadził Jakub Rabiej, a gola na 8:6 zdobył kapitan Łukasz Zawadzki. Po końcowym gwizdku radości nie było końca, a historyczny awans do 1/16 pucharu polski stał się faktem.

Zawodnikom z trybun kibicował Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Marian Buras, który tak podsumował mecz – „Jestem pełen uznania i podziwu dla naszej drużyny, ponieważ przeciwnik grający na co dzień w pierwszej lidze był bardzo wymagający. To zwycięstwo nie było przypadkowe, nasi zawodnicy wykreowali mnóstwo sytuacji, a w trudniejszym momencie potrafili pokazać charakter. To ogromny, historyczny sukces.”

Zdobywca dubletu, Kapitan Moravii Tompawex Obice Łukasz Zawadzki powiedział – „Wspaniały mecz, wielkie emocje i fantastyczna atmosfera. Jestem dumny z drużyny, bo zagrała świetnie i pokazała niesamowity charakter. Mimo trudnego momentu na początku drugiej połowy, potrafiliśmy się podnieść i dźwignąć wynik na swoją korzyść. Pokonanie pierwszoligowca to dla nas historyczny sukces. Na pewno dużą cegiełkę dołożyli kibice, którzy rewelacyjnie dopingowali i dodawali nam skrzydeł. Wielkie ukłony od nas dla kibiców i zapraszamy na nasze kolejne spotkania”.

Należy zauważyć, że drużyna z Miasta i Gminy Morawica z dorobkiem 15 punktów zajmuje fotel lidera IV Ligi Świętokrzyskiej. Co więcej, w klasyfikacji strzelców, aż trzech zawodników z zespołu Moravii Tompawex Obice stoi na podium: 1. Miejsce – Dominik Pasternak (12 bramek), 2. Miejsce – Karol Gilewski (10 bramek) i Jakub Rabiej (9 bramek). Drużyna pisze piękną historię w rozgrywkach pucharowych – w 1 rundzie pokonała Futsal Club Tarnów 17:5, a w II zwyciężyła z AZS UE Kraków 8:6. Mecz z pierwszoligowcem z woj. małopolskiego pokazał jak wielki potencjał tkwi w zespole Moravii Tompawex Obice. Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy rozgrywki 1/16 Pucharu Polski i gorąco wierzymy w sukces naszych zawodników.

Młodzi czytelnicy z piekoszowskich szkół świętują sukcesy w konkursie „Przygody niesfornego Mikołajka”

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie zorganizowała emocjonujący konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV-VI....