piątek, 3 maja, 2024
Strona głównaSportHala Sportowa Bilcza gościła uczestników tradycyjnego turnieju

Hala Sportowa Bilcza gościła uczestników tradycyjnego turnieju

Jedenaście zespołów uczestniczyło w 29 edycji tradycyjnego Turnieju Grudniowego rozgrywanego w Hali Sportowej Bilcza, miejsce na podium zajęli młodzi zawodnicy Kopalni Talentów Moravia Morawica. Szczegóły poniżej.

Tegoroczna edycja turnieju rozpoczęła się w nietypowym terminie, ale to spowodowane także nietypowym terminem Mistrzostw Świata, która odbędą się na przełomie listopada i grudnia. W tej edycji Hala Sportowa Bilcza gościła kategorię 2015 i młodsi, w eliminacjach wystartowało 11 zespołów, do najlepszej czwórki turnieju awansowały dwa zespoły KKP Korony Kielce, Astra Piekoszów i gospodarze – jeden z zespołów Kopalni Talentów Moravii Morawica. Ostatecznie zwyciężyła ekipa KKP Korona I przed Astrą, na trzeciej pozycji uplasowała się Moravia oraz KKP Korona II. Turniej odbył się dzięki wsparciu Miasta i Gminy Morawica oraz spółki Koral Sport i Rekreacja.