3.5 C
Kielce
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościW Górnie debatowali o bezpieczeństwie

W Górnie debatowali o bezpieczeństwie

Zobacz

Omówienie ilości zdarzeń i związanych z nimi interwencji policyjnych, przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drodze i przedstawienie metod korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – tak wyglądało podsumowanie mijającego roku od strony bezpieczeństwa w gminie Górno.

W spotkaniu wziął udział komendant Komisariatu Policji Daleszyce komisarz Mariusz Krzysiek. Jak poinformował, w gminie Górno jest bezpiecznie. – Stan bezpieczeństwa na terenie gminy Górno oceniam dobrze. Z naszej strony podejmujemy sukcesywne działania mające na celu stałą poprawę bezpieczeństwa w gminie – mówił komisarz Mariusz Krzysiek.

W ciągu minionego roku dochodziło do różnych zdarzeń. – Najczęstszymi interwencjami policyjnymi były niestety te związane z przemocą domową i zdarzeniami drogowymi – poinformował komisarz Mariusz Krzysiek.

Doszło także do 23 zatrzymań nietrzeźwych kierowców, 43 pożarów, 19 zatrzymań osób poszukiwanych, 15 przestępstw kryminalnych, czy 17 kradzieży mienia. Prawdziwą plagą na terenie gminy Górno są zdarzenia drogowe. W 2017 roku doszło tu aż do 161 kolizji drogowych i 30 wypadków. – Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w gminie Górno, to największym zagrożeniem zbierającym tragiczne żniwo jest droga krajowa S74, czyli tak zwana „droga śmierci”. Dochodzi tu do wielu zdarzeń drogowych, często niestety tragicznych w skutkach – mówił Przemysław Łysak, wójt gminy Górno. – Podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby wywalczyć decyzję o przebudowie tej drogi i mamy nadzieję doprowadzić sprawę do oczekiwanego przez nas i przez mieszkańców gminy Górno zakończenia. Dlatego z tego miejsca, ponieważ zbliżamy się do schyłku 2017 roku, chciałbym życzyć mieszkańcom gminy Górno bezpieczniejszego 2018 roku – dodał wójt Przemysław Łysak.

Ważnym elementem spotkania było przypomnienie zasad ruchu drogowego i konieczności używania po zmroku elementów odblaskowych oraz poruszania się prawidłową stroną jezdni. Przedstawiono także system Krajowej Mapy Zagrożeń i możliwość zgłaszania miejsc szczególnie niebezpiecznych.

Warto dodać, że w mijającym roku gmina Górno dofinansowała 25 służb ponadnormatywnych oraz zakup sprzętu dla służb mundurowych.

 

Aktualności

Polecamy