3.5 C
Kielce
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaKulturaGorący festyn w Sukowie. Tłumy na urodzinach Sukowianek znad Lubrzanki

Gorący festyn w Sukowie. Tłumy na urodzinach Sukowianek znad Lubrzanki

Zobacz

Koło Gospodyń Wiejskich „Sukowianki znad Lubrzanki” świętowało pięciolecie istnienia. Obchody były głównym punktem festynu, jaki odbył się w Sukowie w niedzielę 30 lipca. Impreza pod nazwą „Suków Fest 2017” przyciągnęła tłumy mieszkańców, bawiących się doskonale „na ludową nutę”.

Urodzinowy festyn zaszczycili swoją obecnością znakomici goście, którzy gratulowali Sukowiankom jubileuszu i życzyli kolejnych lat w świetnej formie. Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek dziękował za wkład gospodyń w krzewienie bogatej kultury ludowej w regionie. Przewodniczący Rady Powiatu Jan Cedro podkreślał , jak cenną – choć przecież młodziutką – panie są ozdobą wszystkich lokalnych imprez. – Drogie Sukowianki, zawyżyłyście poziom w całym powiecie – mówił dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Paweł Gratka, a Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce dodał, że ogromną wartością istnienia Koła jest jego wkład w budowanie wspólnoty na terenie sołectwa Suków i ponadlokalnie, czego wyrazem była obecność na festynie tak wielu gości.

Zaproszenie przyjęli również radni Rady Miejskiej w Daleszycach, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Norbert Wojciechowski, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Segiecińska, a także reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu całej gminy Daleszyce, które przekazały jubilatkom kwiaty i prezenty. Specjalnie przygotowane na tę okazję przyśpiewki zadedykowały Sukowiankom zespoły śpiewacze: przed widownią zaprezentowały się Dalmarjanki, Kumotry, Mójczanki, Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza i Wesołe Gosposie z Widełek.

Sukowianki odwdzięczyły się własnym repertuarem, wykonanym z towarzyszeniem Kapeli Łysogórskiej. Gospodynie serwowały też tradycyjne przysmaki, częstowały słodkościami i grochówką prosto z wojskowej kuchni polowej.

Na imprezie nie zabrakło atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych: były animacje prowadzone przez firmę Animacje Bajkowa Kraina i zajęcia ze Świetlicą Integracyjno-Wspierającą „Promyczek” oraz występy uzdolnionych uczniów Szkoły Podstawowej w Sukowie, przygotowanych przez nauczycielki Wiolę Smelcerz i Aleksandrę Bandurę. Ale prawdziwą furorę tego upalnego dnia zrobiły kurtyny wodne uruchomione przez strażaków. Dla ochłody najmłodsi mieli też rozgrywki w wodnego paintballa, nie brakło lodów i waty cukrowej, popularnością cieszył się dmuchany zamek i otwarte dla zaciekawionych wozy: policyjny, strażacki i wojskowy Hammer.

Starsi uczestnicy festynu mogli sprawdzić się w konkursach, w których trzeba było zmierzyć się z wielką belą słomy i pokaźnym jodłowym pniem: najlepsi w toczeniu słomy i cięciu drewna piłą mogli liczyć na nagrody. Warto zaznaczyć, że w jednej ze zwycięskich drużyn wystartował burmistrz Dariusz Meresiński. Festyn zakończył się kilkugodzinną zabawą taneczną z zespołem Orion.

Wcześniej jednak mieszkańcy Sukowa otrzymali ze sceny jeszcze jedną dobrą wiadomość: w obecności „Sukowianek”, prezesa Stowarzyszenia „Nasz Suków” Jarosława Zielińskiego i wiceprezesa OSP Suków Wojciecha Smelcerza, wicemarszałek Piotr Żołądek przekazał na ręce burmistrza Dariusza Meresińskiego promesę podpisaną przez marszałka Adama Jarubasa, na dofinansowanie budowy kolejnego odcinka kanalizacji na terenie Sukowa.

Organizatorzy- Koło Gospodyń Wiejskich „Sukowianki znad Lubrzanki”, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sukowie oraz Sukowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Miejscowości „Nasz Suków” –pragną podziękować za wsparcie w przygotowaniu Festynu: burmistrzowi Dariuszowi Meresińskiemu, dyrektorowi MGOK Norbertowi Wojciechowskiemu, kierownik MGOPS Renacie Segiecińskiej, Agnieszce Nowak-Maliszewskiej z firmy Animacje Bajkowa Kraina, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Mariuszowi Dziadowiczowi, radnemu Rafałowi Siwoni, Szymonowi Miszczykowi (sklep U Szymka), Jarosławowi Machulowi (sklep Iledia), Tomaszowi Jamiołowi (firma Remgit), Aleksandrze Błaszczyk (firma Allux), Witoldowi Borkowi i Mariuszowi Zielińskiemu (firma Duet) oraz Henrykowi Miszczykowi i Sylwestrowi Brzozie.

Galeria

Aktualności

Siedmiu piekoszowskich pedagogów odebrało awanse na stopień nauczyciela mianowanego

Nie tylko uczą i pomagają uczniom rozwijać swoje umiejętności, ale także nieustannie podnoszą własne kompetencje. Tak można opisać nauczycieli...

Polecamy