3.5 C
Kielce
niedziela, 22 grudnia, 2024
Strona głównaKulturaI Gminny Konkurs Fotograficzno-Literackiego "Uchwyć obiektywem, namaluj słowem"

I Gminny Konkurs Fotograficzno-Literackiego „Uchwyć obiektywem, namaluj słowem”

Zobacz

Wczoraj, w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Morawickiej odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego Gminnego Konkursu Fotograficzno-Literackiego „Uchwyć obiektywem, namaluj słowem”. konkurs został zwieńczony wręczeniem nagród dla najlepszych i otwarciem wystawy nagrodzonych prac. W przyszłym tygodniu wystawa zostanie przeniesiona do holu Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy.

– Chcieliśmy zorganizować konkurs, w którym uczniowie szkół z terenu Miasta i Gminy Morawica będą mogli zaprezentować swoje umiejętności literackie  w dosyć nietypowy sposób. Uczniowie musieli wykonać zdjęcie przyrody i stworzyć do niego opis literacki w dowolnej formie np. wiersza czy prozy – mówi Dagmara Wojciechowska-Buśluk, koordynator i pomysłodawca wydarzenia. Wraz z nią nad przebiegiem konkursu fotograficzno-literackiego czuwały także nauczycielki – Beata Matynia i Anna Bierońska. – Dzieci miały za zadanie zrobić zdjęcie przyrody ożywionej bądź nieożywionej aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym. Dzięki temu, przekonały się, ze telefon może służyć nie tylko do robienia prywatnych zdjęć, ale też do tworzenia niezapomnianych fotografii – podkreśla Dagmara Wojciechowska-Buśluk.

Po długich naradach, komisja konkursowa w składzie: Małgorzata  Szalińska – Skawińska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy Teresa Badowska oraz fotograf Bartosz Kruk, dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu pn. ,,Uchwyć obiektywem, namaluj słowem” pod względem merytorycznym i artystycznym. –  Przy ocenie prac pod uwagę braliśmy ich zgodność z tematyką konkursu, korelację tekstu z fotografią, poprawność stylistyczną i językową pracy literackiej, a także wartość artystyczną i oryginalność prezentowanych prac zachęcającą odbiorcę do odwiedzenia przedstawionego na fotografii miejsca – wymienia jeden z członków komisji konkursowej, fotograf Bartosz Kruk i przyznaje, że komisja nie miała łatwego zadania przy wyborze najlepszych prac. – Widać było wielki talent uczestników konkursu – podkreśla.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najlepszych odbyło się 20 czerwca podczas uroczystej gali otwierającej jednocześnie wernisaż. I tak, w kategorii klas III – IV miejsce I ex aequo:  zdobyła praca pt. ,,Tajemnica Melissy” Szymona Kołbusa z klasy IV SP w Morawicy oraz praca pt. ,,Jest takie miejsce” Julii Muchy z klasy III PSP w Woli Morawickiej. Miejsce II ex aequo zdobyła praca pt. ,,Moja Makroojczyzna” Aleksandry Hajduk z klasy IV SP w Bilczy oraz praca pt. ,,Droga” Emilii Buśluk z klasy III SP w Dębskiej Woli. Miejsce III ex aequo przyznano za pracę pt. ,,Mniszek” Julii Bukowskiej z klasy IV SP w Dębskiej Woli i pracę pt. ,,Zakątki Centrum Gminy”  Jakuba Rychel z klasy III PSP w Woli Morawickiej. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano za pracę pt. ,,Stokrotki” dla Marceliny Sułek z klasy II SP w Bilczy. W kategorii klas V – VI miejsce I przyznano za pracę pt. ,,Wiosna” Katarzyny Kozłowskiej z klasy V SP w Dębskiej Woli. II miejsce zdobyła praca pt. ,,Sosna” Emilii Świder z klasy VI SP w Dębskiej Woli, a miejsce III przyznano za pracę pt. ,,Bażant” Natalii Radomskiej z klasy V PSP w Woli Morawickiej.

Nagrodą za miejsca pierwsze była multimedialna ramka na zdjęcia. Zwycięskie prace można podziwiać w Publicznej Szkole w Woli Morawickiej do końca tygodnia. Później wystawa zostanie przeniesiona do Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy.

Sponsorami nagród w konkursie byli: Kopalnia Wola Morawicka INWESTPLAN sp. z o. o., firma Auto – Complex z Brzezin, sklep Komputer  Complex z Brzezin, Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe ,,Ekobud” z Bilczy, Radny Miasta Morawica Bartosz Kruk oraz Samorządowe Centrum Kultury w Morawicy.

 

Galeria

Aktualności

Warsztaty świąteczne w Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie. Piękne wianki i radość tworzenia

W Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których mieszkańcy mieli okazję nauczyć się zdobienia...

Polecamy