W niedzielę 15 września na stadionie w Strawczynku odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze tutejszych Ochotniczych Straży Pożarnych. W rywalizacji wzięło udział dziesięć drużyn z całej gminy Strawczyn. Najlepsze z nich zaprezentują się podczas zawodów powiatowych.

W niedzielne popołudnie boisko stadionu w Strawczynku stało się areną sportowej rywalizacji druhów. Sędzią głównym zawodów był bryg. Piotr Sokół, naczelnik Wydziału Kwatermistrzowsko-Technicznego Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

W szranki stanęło 10 drużyn, w tym dwie drużyny młodzieżowe, dwie kobiece i sześć drużyn seniorów. Zawody składały się ze sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego, czyli zadania ściśle związanego z codzienną pracą strażaka. O wygranej w obu konkurencjach decydowała szybkość i precyzja. Zasadą jest, że zwycięża ta drużyna, która w najkrótszym czasie wykona oba ćwiczenia uważając, aby nie otrzymać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś z nich.

Pierwsze miejsca podium wśród młodzieżowych drużyn dziewcząt i chłopców zdobyły drużyny OSP Strawczyn. Wśród kobiet najwyższa lokata przypadła zespołowi z OSP Promnik, a drugie OSP Strawczyn. Największa rywalizacja, choć ze ścisłymi zasadami walki fair play, rozegrała się pomiędzy drużynami seniorów. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna OSP Strawczyn, drugie OSP Promnik, a trzecie OSP Oblęgorek.


Drużyny, które stanęły na podium otrzymały puchary i medale. Wręczał je wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk. – Przeprowadzane co rok zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP, a te w gminie Strawczyn są na dobrym poziomie. Turniej to także okazja dla druhów do poznania swoich słabych stron, a także doskonały sprawdzian ich własnych możliwości. To pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Poza tym, zawody to emocjonująca rywalizacja i świetne widowisko dla widzów – powiedział wójt Tadeusz Tkaczyk.

Co ważne, już w tą niedzielę, 22 września na stadionie w Strawczynie odbędą się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. Wezmą w nich udział zdobywcy pierwszych miejsc na szczeblach gminnych. Przed publicznością zaprezentują się zatem najlepsi druhowie z całego powiatu kieleckiego.

Galeria