piątek, 3 maja, 2024
Strona głównaAktualności„Gmina” pobiegła. Trzeci finał akcji podczas Dnia Dziecka na rynku w...

„Gmina” pobiegła. Trzeci finał akcji podczas Dnia Dziecka na rynku w Daleszycach.

III edycja akcji „Cała Gmina Biega Razem” zakończona. Mieszkańcy gminy Daleszyce, których połączyła sportowa pasja, spotkali się w minioną niedzielę 4 czerwca na trasie zawodów po raz ostatni w tym cyklu biegów.

Finałowy bieg był ważnym punktem obchodów Dnia Dziecka, które przyciągnęły na daleszycki rynek całe tłumy dzieci i dorosłych. Zawody zostały rozegrane w czterech kategoriach wiekowych, biegacze pokonali dystans od dwustu metrów do czterech kilometrów, na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody, nie brakło entuzjastycznego dopingu wszystkich uczestników festynu.

Pierwsze na starcie stanęły maluchy, a na najwyższym podium – czteroletni Miłosz Jamioł, tuż za nim rówieśniczka Gabrysia Florecka i trzyletnia Marysia Pietrowska. W kategorii ośmiolatków zwyciężył Adrian Kaleta, tuż za nim uplasował się Bartosz Gruszczyński, trzeci był Błażej Meresiński. Wśród jedenastolatków najszybszy okazał się Krystian Kaleta, na drugim miejscu Bartłomiej Choptiany, trzeci – Wiktor Strząbała. Dzieci, oprócz medali i pucharów, otrzymały cenne nagrody hulajnogi, deskorolki, a zwycięzcy – rowery!

W kategorii pań czterokilometrową trasę najszybciej pokonała Wioleta Jończyk, tuż za nią uplasowała się Monika Gruszczyńska i Klaudia Antecka. Wyścig panów wygrał Kamil Maciejewski, drugi był Michał Kołomański, trzeci Adrian Kozub. Medale otrzymali również ci zawodnicy, którzy osiągnęli najlepsze czasy w swoich kategoriach wiekowych: Kamil Maciejewski (M20), Michał Kołomański (M30), Grzegorz Lejawka (M40), Wioleta Jończyk (K30), Dawid Oszczepalski (M15), Dawid Bednarski (M12), Klaudia Antecka (K20), Justyna Frankowicz (K40) i Dominika Pawełek (K12). Organizatorzy wyróżnili także najmłodszego i najstarszego zawodnika w kategorii IV: 12-letniego Filipa Sierpińskiego i 55-letniego Zbigniewa Golmento.

Świetnych wyników gratulowali biegaczom organizatorzy i honorowi goście. Puchary i medale wręczyli z organizatorami i sponsorami: Piotr Żołądek – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Michał Godowski – Starosta Kielecki, Jan Cedro – Przewodniczący Rady Powiatu Kieleckiego, Paweł Gratka Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg i Dariusz Meresiński – Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Specjalne podziękowania przekazane zostały Wiolecie Jończyk – za wielkie zaangażowanie i pomoc w organizacji cotygodniowych biegów. Na uznanie zasłużyli także sołtysi, rady sołeckie, radni, koła gospodyń wiejskich, strażacy i mieszkańcy poszczególnych sołectw, którzy ciepło przyjmowali w swoich miejscowościach biegaczy.

Organizatorzy akcji: Burmistrz Dariusz Meresiński, Karol Błaszczyk Prezes Zarządu Gminnego PSL w Daleszycach, Alicja Furmanek Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej, Norbert Wojciechowski Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, także tego dnia otrzymali puchary. W imieniu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego wręczył je Piotr Żołądek, gratulując wspaniałej inicjatywy, która od trzech lat łączy miłośników aktywności fizycznej z całej gminy, ale też cieszy się dużym uznaniem wśród innych samorządów – niewielu jednak udaje się przenieść tę inicjatywę na swój teren z podobnym sukcesem.

Fundatorami nagród rzeczowych dla finalistów akcji „Cała Gmina Biega Razem” byli: Dariusz Meresiński, Jan Cedro oraz lokalni przedsiębiorcy: Karol Błaszczyk, Arkadiusz Kozub, Janusz Smołuch, Jan Filipczak, Irena Kozub, Dorota i Paweł Jaworscy i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej.