Na stoisku wystawiła się znana i ceniona w środowisku artystycznym garncarka i rzeźbiarka Elżbieta Klimczak z Obic, która oprócz swoich prac zaprezentowała pokaz toczenia na kole garncarskim. Pokaz jak i ceramika Pani Elżbiety cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród gości odwiedzających jarmark. Dopełnieniem stoiska były materiały promocyjne dotyczące walorów turystycznych gminy, które były prezentowane przez przewodnika świętokrzyskiego i instruktora SCK w Morawicy Grzegorza Pabiana.

Najwięcej informacji dla turystów udzielono  o ofercie Ośrodka Tradycji Garncarstwa w Chałupkach, Pływalni „Koral” w Morawicy oraz szlaku kajakowym na Czarnej Nidzie i szlaku rowerowym po gminie Morawica. Panie z Zespołu Pieśni i Tańca „Morawica” na jarmark przygotowały przepyszne pierogi, paszteciki oraz ciasta, które chętnie nabywali uczestnicy jarmarku.

Na Jarmark Świętokrzyski przybył również włodarz Gminy Morawica Marian Buras wraz z małżonką, którzy przeszli w korowodzie z zespołami i artystami ludowymi oraz uczestniczyli w polowej Mszy Świętej. Wójt Gminy obecny był także na stoisku gminy, gdzie wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca „Morawica” oraz rzeźbiarką Elżbietą Klimczak promowali gminę Morawica. Na scenie gminę promował  w barwnych strojach, przy dźwiękach ludowej muzyki Zespół Pieśni i Tańca „Morawica”.

 


Galeria