W Mniowie zmierzyli się ze sobą zawodnicy walk MMA podczas szóstej edycji Warriors of Life Championship. Galę honorowym patronatem objął wójt gminy Mniów Piotr Wilczak, a organizatorem wydarzenia było Europejskie Centrum Karate.

Trzeba przyznać, że to była prawdziwa gratka dla wszystkich fanów sportów walki. Widzowie mogli obejrzeć wspaniałe pojedynki, a emocje sięgały dosłownie zenitu. Szczególnie, kiedy do swoich narożników wychodzili lokalni zawodnicy – Bartłomiej Czarnecki z Zaborowic i Mateusz Firek z Mniowia.

Podczas gali WLC6 „Judgement Day” odbyło się jedenaście zawodowych i półzawodowych pojedynków w formule MMA. Zwycięską walkę stoczył debiutujący w formule zawodowej Bartłomiej Czarnecki z Zaborowic, który już w pierwszej rundzie pokonał trudnego rywala Grzegorza Janię z Niedzwiedzie Fight Club.

Niezapomnianych emocji dostarczył także Mateusz Firek z Mniowa, który stoczył walkę wieczoru. Radny Gminy Mniów i mistrz Polski w Jiu Jitsu Mateusz Firek zmierzył się z doświadczonym Pawłem Kiecaną z Zamościa. Kiecana ma na swoim koncie zawodowe walki w formule MMA, K-1, a także liczne starty w amatorskiej formule MMA, Karate Kyokushin i grapplingu. Po trzech rundach walki na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie starcie Firek vs Kiecana nie zostało rozstrzygnięte na korzyść żadnego z zawodników, a sędziwie orzekli remis.


Puchary najlepszym wręczał wójt gminy Mniów Piotr Wilczak, przewodniczący Rady Gminy Mniów Sławomir Gaweł i radny powiatu kieleckiego Łukasz Woźniak. – Bardzo się cieszę, że sporty walki w wymiarze zawodowym zawitały do Mniowa. To wielkie wydarzenie. Nasi zawodnicy pokazali prawdziwy charakter, opanowanie i ducha walki. Dostarczyli wszystkim niesamowitych emocji – mówi wójt gminy Mniów, Piotr Wilczak.

Gala WLC6 „Judgement Day” po raz pierwszy odbyła się w hali Sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Mniowie.

Galeria