czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaSportForma Moravii rośnie – wysoka wygra we Włoszczowie

Forma Moravii rośnie – wysoka wygra we Włoszczowie

Zobacz

Kolejne bardzo dobre spotkanie w rozgrywkach IV ligi rozegrali piłkarze Moravii Morawica. W meczu III kolejki rozgrywanym we Włoszczowie ograli miejscowego Hetmana aż 5:2. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Kamil Kubicki, Mateusz Zawadzki dwie, Kamil Miszczyk i Maciej Horna. Szczegóły poniżej.

Statystyki dotychczasowych spotkań były bardzo wyrównane i wynik w granicach remisu był wymieniany w wielu przedmeczowych komentarzach, lecz nic takiego nie miało miejsca. Po początkowym naporze gospodarzy trwającym zaledwie kila minut, już w 8 minucie wynik spotkania dla naszego zespołu otworzył Kamil Kubicki, który zdobył już drugiego gola w tym sezonie i drugiego niebywałej urody, wykorzystując rzut wolny. Chwile później na 2:0 podwyższył Mateusz Zawadzki po stałym fragmencie, wykorzystując dośrodkowanie Macieja Horny. Do końca pierwszej połowy nasz zespół kontrolował spotkanie, mógł pokusić się o podwyższenie wyniku, najlepszą okazję ku temu miał Łukasz Zawadzki, którego strzał zatrzymała się na poprzeczce. Zejście na przerwę popsuł trochę kontaktowy gol zdobyty przez Łukasza Odulińskiego z rzutu karnego. Ta sytuacja nie zdeprymowała naszego zespołu bo potrzebowali zaledwie 24 sekund w drugiej połowie aby podwyższyć prowadzenie na 3:1. Piłkę w środku boiska odzyskał Rostek Pryjmak, asysta Łukasza Zawadzkiego i premierowa bramka w IV lidze młodzieżowca Kamila Miszczyka.  Parę minut później dekoncentracje zespołu i błąd w ustawieniu bramkarza wykorzystał Michał Smolarczyk, popularny „Smoła” który występował w barwach Moravii zdobył kolejnego kontaktowego gola dla gospodarzy (przy. w sezonie 2013/14 w barwach naszego klubu został królem strzelców klasy okręgowej zdobywając w sumie 29 goli dla Moravii). Od tego momentu spotkanie się wyrównało i do końca spotkania kibice naszego zespołu drżeli o wynik meczu, ale zupełnie niepotrzebnie bo w końcówce spotkania nasi zawodnicy zadali kolejne dwa ciosy. Najpierw dośrodkowanie Maćka Horny, asysta Łukasza Zawadzkiego i Mateusz Zawadzki zdobywa druga bramkę w tym spotkaniu, a 24 w barwach Moravii w 117 występie. Wynik spotkania ustalił Maciek Horna wykorzystując w 90 minucie rzut karny i zdobywając 3 gola w tym sezonie. Była to już 10 bramka Moravii w tym sezonie, po tym spotkaniu zanotowaliśmy kolejny awans w tabeli –  tym razem na 4 miejsce. A już w najbliższą niedzielę z sąsiadem z tabeli i nie tylko rozegramy kolejny mecz, w niedziele 9 sierpnia o godzinie 17:30 derbowe spotkanie na Stadionie Miejsko-Gminnym z GKS Nowiny (zaproszenie na to spotkanie poniżej).

Hetman Włoszczowa – Moravia                 2:5 (1:2)

Bramki zdobywali: Łukasz Oduliński ‘45k. i Michał Smolarczyk ’54 dla Hetmana oraz Kamil Kubicki ‘8, Mateusz  Zawadzki 10′, Kamil Miszczyk ’46, Mateusz Zawadzki ‘87 i Maciej Horna ‘89k dla Moravii.

Skład meczowy K.S. Moravia: Piotr Kubicki – Bartłomiej Wysocki, Mateusz Zawadzki, Bartłomiej Młynarczyk, Maciej Woś – Maciej Horna (’90 Karol Gilewski), Łukasz Zawadzki, Kamil Kubicki, Michał Zawadzki, Kamil Miszczyk (’60 Jakub Rabiej) i Rostyslav Prymiak (’90 Arkadiusz Terech).

W kadrze meczowej byli także: Karol Kochel, Damian Detka, Wojciech Młynarczyk i Dawid Wójcik.

Spotkanie sędziował: Andrzej Śliwa, asystowali mu: Paweł Sucheński i Mariusz Jakubowski.

A już w najbliższą niedzielę 9 sierpnia 2020r. o godzinie 17:30 na Stadionie Miejsko-Gminnym nasz zespół zagra derbowe spotkanie z GKS Nowiny. Zarząd Klubu serdecznie zaprasza fanów na stadion do bezpośredniego wsparcia zespołu.