O tym, jak zdrowo się odżywiać, na co zwracać uwagę przy zbieraniu ziół, a nawet jak produkować naturalne kosmetyki można było się dowiedzieć podczas Festiwalu Akademii Poprawy Jakości Życia organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Masłowie.
Festiwal to cykliczna impreza, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób świadomych i poszukujących nowych rozwiązań służących nowej jakości. – Wszystko zaczęło się od wycieczek po Górach Świętokrzyskich i rozmów, by stworzyć wakacyjne wydarzenie, w czasie którego odbywać będą się spotkania, wykłady, ale i koncerty. Program został przygotowany z dbałością o każdy szczegół, tak by każdy znalazł w nim coś dla siebie – informuje Joanna Kwiecień, instruktorka ze Szklanego Domu w Ciekotach, który był organizatorem wydarzenia.
Ciekawe wykłady i warsztaty
Festiwal odbywał się w dwóch turnusach, w których udział wzięło po 40 osób zakwaterowanych w Hostelu Lubrzanka w Ameliówce. Jego finał odbywał się w Szklanym Domu. Goścmi byli znakomici wykładowcy. Stefan Poprawa – absolwent Instytutu Makrobiotyki w Kiental w Szwajcarii opowiadał o żywności ekologicznej, kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Hanna „Zielicha” Świątkowska podczas warsztatów zielarskich zdradzała tajemnice rozpoznawania roślin dziko rosnących naszego klimatu w ich naturalnych środowiskach. To jednak nie wszystko. Dorota Mlostoń –trenerka rozwoju osobistego i właścicielka Akademii Młodości poprowadziła zajęcia z produkcji naturalnych kosmetyków, jogi twarzy i automasaży. Warsztaty poprowadzili również Jacek Zimnicki, Irena Polkowska-Rutenberg, Jadwiga Koźmińska-Kiniorska.
Wystawy i koncerty
W ramach festiwalu w Szklany Domu otwarto specjalną wystawę. Swoje prace zaprezentowały Marzena Smolińska i Agnieszka Smolińska. Uczestnicy wernisażu mogli zobaczyć zarówno ciekawą ceramikę jak i fotografie. Nie zabrakło również przeżyć muzycznych. Z koncertami wystąpili „Gędzi Chór” oraz Wojtek Pęczek i Paweł Guma Gumola.