3.5 C
Kielce
sobota, 11 maja, 2024
Strona głównaOświataElektroniczne dzienniki i komunikacja przez smartfony. Od nowego roku szkolnego w piekoszowskich...

Elektroniczne dzienniki i komunikacja przez smartfony. Od nowego roku szkolnego w piekoszowskich szkołach kolejne udogodnienia!

Zobacz

 

Z dniem 1 września bieżącego roku wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Piekoszów wprowadziły elektroniczne dzienniki. Dla nauczycieli zdecydowanie oznacza to usprawnienie pracy. Będą mogli łatwiej komunikować się nie tylko z uczniami, ale też z rodzicami, którzy w kontakcie ze szkołą będą na bieżąco. Wystarczy kilkanaście sekund przed komputerem i rodzic wie, jakie dziecko dostało oceny czy też kiedy ma najbliższy sprawdzian.

Pilotażowymi placówkami na terenie gminy Piekoszów, które wprowadziły szkolne dzienniki elektroniczne stanowiące kolejne nowoczesne rozwiązanie były szkoły podstawowe w Micigoździe i w Brynicy. Teraz przyszedł czas na pozostałe placówki oświatowe.

W pierwszym roku wprowadzenia elektronicznych dzienników w placówkach funkcjonowały dwa dzienniki, zarówno elektroniczny, jak i papierowy. Tak też będzie i tym razem w pozostałych szkołach, które z dniem 1 września ruszają z kolejnymi nowoczesnymi rozwiązaniami. – Dopiero po okresie pełnego wdrożenia nowoczesnego szkolnego dziennika elektrycznego, szkoły będą mogły zrezygnować całkowicie z dzienników tradycyjnych – zapowiada wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

W każdej sali będzie laptop, a rodzice za pomocą specjalnych programów będą mogli sprawdzać oceny swoich dzieci na bieżąco. Poza tym, dostępny też będzie system komunikacji ze szkołą za pomocą smartfonów. – W ostatnim czasie udało nam się pozyskać stuprocentowe rządowe dofinansowanie, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, dzięki któremu mogliśmy zakupić w sumie 122 laptopy dla naszych szkół. Laptopy pozwoliły na kontynuowanie zdalnej nauki mimo stanu epidemicznego i zamknięcia szkół tym dzieciom, które miały utrudniony dostęp do niezbędnego sprzętu. Każdy z laptopów miał zainstalowany tak zwany pakiet biurowy, który pozwolił uczniom na łatwą obsługę. Wgrana została także między innymi platforma edukacyjna i wszystkie niezbędne do nauki programy. Laptopy trafiły do szkół zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem, a przekazany przez nas sprzęt został rozdysponowany do konkretnych osób przez dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych. Po zakończeniu zdalnej nauki sprzęt pozostał na wyposażeniu szkół, które teraz będą mogły wykorzystać go chociażby podczas korzystania przez nauczycieli z elektronicznego dziennika – mówi wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

Przez pierwszy rok będą funkcjonowały dwa dzienniki, zarówno elektroniczny, jak i papierowy. – Po okresie pełnego wdrożenia nowoczesnego szkolnego dziennika elektronicznego, zrezygnujemy całkowicie z dzienników tradycyjnych – zapowiadają dyrektorzy placówek oświatowych.

Zdaniem wójta gminy Piekoszów, Zbigniew Piątka, szkolny dziennik elektroniczny ułatwi kontakty rodziców ze szkołą. – Dziennik elektroniczny będzie dodatkową formą kontaktu między szkołą a rodzicami uczniów. Nauczyciele na bieżąco będą uzupełniać elektroniczny dziennik, wpisując do niego chociażby uwagi o zachowaniu ucznia i oceny z poszczególnych przedmiotów. Z kolei rodzice i uczniowie będą mogli o każdej porze mieć wgląd do tych informacji. Zatem na wywiadówkę rodzice będą przychodzić nie po to, żeby poznać oceny swoich dzieci, bo te będą już doskonale znać dzięki nieograniczonemu wglądowi do nich. Przyjdą po to, aby rozwiązywać wspólnie z nauczycielem wszelkie zaistniałe problemy – mówi wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek i dodaje, że takie rozwiązanie technologiczne bez wątpienia przyniesie wiele udogodnień zarówno uczniom, pedagogom, jak i rodzicom.

Aktualności

Sandomierz wciągnięty w kryminalną zagadkę – sukces gry miejskiej „Sandomierz CRIME STORY”

Miasto Sandomierz stało się areną emocjonującej gry miejskiej „Sandomierz CRIME STORY”, która zgromadziła 31 zespołów z szkół średnich województw...

Polecamy