czwartek, 2 maja, 2024
Strona głównaAktualnościEkstraklasa Futsalu w Hali Sportowej Bilcza

Ekstraklasa Futsalu w Hali Sportowej Bilcza

Rozbudzone nadzieje po meczu z Tech-Projekt Futsal Team Jarosław

Po sukcesie w rywalizacji w finale wojewódzkim w Pińczowie ekipa Tompawexu w I rundzie Pucharu Polski zagrała z występującym w II lidze zespołem Tech-Project Futsal Team Jarosław. Zespół Łukasza Zawadzkiego grający drugi sezon w rozgrywkach krajowych Pucharu Polski sprawił miłą niespodziankę jako drużyna amatorska pokonał uczestniczący w rozgrywkach II ligi Futsalu zespół z Jarosławia. Od początku meczu przewaga zespołu z naszej gminy nie podlegała dyskusji, Tompawex narzucił swoje warunki i już w 3 minucie Kuba Rabiej otworzył wynik meczu, a później dzięki koncertowej grze gospodarzy do przerwy wynik brzmiał 11:1. Jedyne trafienie gości było po trafieniu samobójczym gospodarzy. Po przerwie nasi futsalowy nie zwolnili tempa i ostatecznie zakończyli mecz rekordowym 17:2. Jak się później okazało był to najwyższy wynik w I rundzie Pucharu Polski. Prawdziwymi gwiazdami meczu byli super strzelcy ekipy Tompawexu czyli zdobywca 5 goli Jakub Rabiej i najmłodszy z braci Zawadzkich Michał autor 4 trafień. Warto wspomnieć, że na listy strzelców wpisało się aż 7 zawodników Tompawexu.

Historia zatoczyła koło – Ekstraklasa w Hali Sportowej Bilcza

Los nie był szczęśliwy dla ekipy z Obic, przed losowaniem w gronie siedmiu potencjalnych rywali jeden był z ekstraklasy a pozostałe z poziomu I ligi. Historia zatoczyła koło i ponownie do Bilczy przyjedzie zespół BSF ABJ Powiat Bochnia – teraz już jako przedstawiciel Ekstraklasy Futsalu (aktualnie 9 miejsce w tabeli). Zawodnicy Tompawexu reprezentujący na co dzień w większości Moravię Anna-Bud rywalizującej na boiskach trawiastych Świętokrzyskiej IV ligi w tym sezonie mają ochotę na coś więcej, czy plany się zrealizują zobaczymy już jutro – ekipa z Bochni sprawdzi roczne postępy naszych zawodników.

Tompawex rozpocznie mecz w wyjściowym składzie na bramce z nr 1 Maciej Czekaj, dalej w polu nr 5 Mateusz Zawadzki, z nr 7 Michał Zawadzki, z 10 zagra Jakub Rabiej a pierwszą piątkę uzupełni z nr 98 Norbert Sinkiewicz. Dalej do dyspozycji duetu trenerskiego Zawadzki – Rabiej będą z nr 12 Artur Szewczyk, nr 2 Damian Pietras, nr 4 Krzysztof Klimczak, nr 6 Robert Sitarz, nr 9 kapitan i zarazem trener zespołu Łukasz Zawadzki, nr 22 Szymon Czekaj oraz nr 77 Dawid Wójcik.