3.5 C
Kielce
piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościEdukacja online z Muzeum Narodowym w Kielcach

Edukacja online z Muzeum Narodowym w Kielcach

Zobacz

Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Kielcach dla najmłodszych odbiorców sztuki, którzy nie mogą przyjść do muzeum przygotował szeroką ofertę zajęć online. To warsztaty plastyczne, gry edukacyjne, zagadki i ciekawostki oparte na muzelanych zbiorach.


Na facebooku została przygotowana specjalna oferta zdalnych zajęć i warsztatów dla najmłodszych, rodziców i nauczycieli. Każdego dnia od poniedziałku do piątku będą pojawiać się nowe zagadki, ciekawostki, ćwiczenia oraz propozycje warsztatów manualnych oparte na zbiorach muzeum. Z braku możliwości przeprowadzenia zajęć stacjonarnie, edukatorki są dostępne online. Wpisy w wydarzeniu zostaną podzielone na trzy sekcje i oznaczone: #sekcjamanualna, #sekcjamerytoryczna i #sekcjaarcheologiczna.

Oprócz tego na stronie internetowej muzeum  znajduje się szereg propozycji.

“Za barokową kurtyną” – wyjątkowa lekcja o epoce baroku. Do wykorzystania zarówno w domu, jak i podczas szkolnych lekcji zdalnych.

Gry edukacyjne –  inspirowane historią i sztuką, m.in. projektowanie barokowego ogrodu, poznawanie XIX-wiecznych Kielc ze Stefanem Żeromskim, czy możliwość wcielenia się w rolę konserwatora sztuki.

Warsztat plastyczny – po obejrzeniu oryginału próba stworzenia dowolną techniką własnego dzieła inspirowanego obrazami największych twórców: Dziewczynką w czerwonej sukience Józefa Pankiewicza, Prządką Zofii Stryjeńskiej i wieloma innymi, które na co dzień można podziwiać w Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej.

Zabytki Wiślicy – jakie postacie historyczne oraz motywy zwierzęce przedstawia jeden z najcenniejszych na świecie przykładów sztuki romańskiej tzw. Płyta Orantów fundacji Kazimierza Sprawiedliwego.

Barwy i symbole narodowe – wyjątkowa książka dla najmłodszych, która powstała z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i przedstawia historię kształtowania się symbolu naszego państwa, jakimi są barwy biało-czerwone. Przeplatając się z innymi kolorami, przez wieki charakteryzowały Polaków. Stały się symbolem wolności i solidarności.
Ta publikacja to ilustrowana historia, która przybliża barwne dzieje ojczyste.

Wiosenny warsztat plastyczny – w muzealnej Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej nie brakuje przedstawień natury, w tym różnorodnych motywów kwiatowych. Przyjrzyj się wybranym obiektom z dziedziny rzemiosła i malarstwa, a następnie stwórz własny wiosenny bukiet.

Pocztówki z Quo Vadis – wzorując się na pocztówkach ilustrujących bohaterów Quo Vadis ze zbiorów Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, spróbujcie, dowolną techniką plastyczną, stworzyć własną.

Aktualności

Sesja Rady Miejskiej w Morawicy

Na podstawie § 18 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Morawica przyjętego uchwałą Nr II/5/18 Rady Miejskiej w Morawicy z dnia 27...

Polecamy