Drużyna z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie zwyciężyła podczas Mistrzostw Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt, które odbyły się w Chęcinach.

Dziewczęta z powiatowych szkół – z Chęcin, Łopuszna i Bodzentyna – walczyły podczas turnieju piłki nożnej, który odbył się w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach. Zawodniczkom kibicowali starosta kielecki Mirosław Gębski oraz dyrektor PZS w Chęcinach Halina Kołodziejczyk.

Turniej wywołał wiele emocji, a walka o zwycięstwo była zacięta. Dziewczęce drużyny rozegrały między sobą sportowe pojedynki systemem każdy z każdym.

– Wspaniała atmosfera sportowej rywalizacji towarzyszyła wszystkim meczom, które były na wysokim poziomie. Zawodniczki dały z siebie wszystko i turniej był bardzo wyrównany – zauważył starosta, który wręczył zawodniczkom pamiątkowe puchary. Złożył również serdeczne gratulacje i podziękowania dziewczętom oraz opiekunom drużyn. Nie mogło zabraknąć też symbolicznej bramki wywkonaniu starosty, który na co dzień jest wielkim fanem piłki nożnej.


Ostatecznie turniej zakończył się zwycięstwem drużyny z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie, na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z Chęcin, zaś na trzecim – z PZS w Bodzentynie.

– Dziewczyny są niezwykle waleczne i co ważne grały w duchu fair play – zaznaczył sędzia turnieju Piotr Kaczmarczyk.

Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach.

Galeria