3.5 C
Kielce
środa, 22 stycznia, 2025
Strona głównaAktualnościDzień Dziecka w świętokrzyskich instytucjach

Dzień Dziecka w świętokrzyskich instytucjach

Zobacz

Wspólne malowanie szczęścia, bajka od aktorów teatru, spotkanie ze zwierzętami epoki lodowcowej, czy kreatywne czytanie bajek z Panem Poetą – świętokrzyskie instytucje kultury 1 czerwca przygotowały dla dzieci szereg ciekawych atrakcji. 

 

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza do wspólnego rysowania z Agatą Jakuszko, trenerką, pasjonatką myślenia obrazami. O godzinie 14.30 podczas transmisji na profilu na facebooku ECB trenerka narysuje komentarze uczestników oraz pokaże jak szybko i sprawnie rysować. A tematem przewodnim będzie „Co daje dzieciom szczęście?”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach organizuje spotkanie z Panem Poetą – bajkopisarzem i animatorem zabaw i zabawnych książek dla najmłodszych. Wydarzenie odbędzie na kanale You Tube biblioteki o godzinie 18.00. Pan Poeta jest autorem zabawnych rymowanych historii m.in.: „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów”, „Kaczka, co przebrała miarkę”, „Paw, co ogon miał z przyjaźni”. Jego opowieści uczą morałem i bawią treścią. Pan Poeta prowadzi także edukacyjne warsztaty oraz kreatywne zabawy.
Podczas spotkania online zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach autor opowie dzieciom swoje bajki, zaprosi do zabawy oraz przekaże kilka mądrych, życiowych prawd.

Muzeum Dialogu Kultur, oddział Muzeum Narodowego w Kielcach zaprasza na spotkanie ze zwierzętami epoki lodowcowej. W każdym tygodniu czerwca (od 1 do 28) zwiedzającym będzie prezentowany jeden eksponat związany z dawno wymarłym zwierzęciem. Na początek czaszka niedźwiedzia jaskiniowego, którą można oglądać w dniach 1– 7 czerwca. Czaszka została znaleziona w Jaskini Wierzchowskiej Górnej (małopolska) w 1912 roku. Gatunek zamieszkiwał Europę w okresie plejstocenu. Regulamin zwiedzania w Muzeum Narodowym w Kielcach

Aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach dla dzieci przygotowali interpretację bajki Grzegorza Kasdepki „A ja nie chcę być księżniczką”.

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Polecamy