czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaSportDwadzieścia medali młodych zapaśniczek i zapaśników

Dwadzieścia medali młodych zapaśniczek i zapaśników

Klub Zapaśniczy Znicz na co dzień trenujący w szkołach w Dębskiej Woli i Brzezinach zdobył aż 20 medali na ogólnopolskich zawodach młodzieżowych w zapasach. Relacje poniżej.

Podczas  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet w Chełmie brązowy medal wywalczyła Natalia Przeździk w kat. 61kg, VII lokaty wywalczyły Klaudia Ściubis w kat. 46kg i Zuzanna Gibalska w kat. 69kg. Weronika Żądło w kat 57kg uplasowała się na XIII miejscu. Klub drużynowo uplasował się na X m-cu pośród 55 klubów z całej Polski.

Trzy brązowe krążki w pierwszy dzień zostały zdobyte podczas Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Ciechanowie. Tutaj duży sukces klubu, który wygrał klasyfikację drużynową pośród 26 klubów z całej Polski. Medale zdobywały Julia Gibalska, Anna Staniak i Wiktoria Szewczyk, piąte miejsca wywalczyły Marlena Ściubis, Klaudia Zięba i Patrycja Wilk. Nadia Kocia VII m., a Anna Dziewięcka oraz Angelika Gwóźdź były na VIII miejscu. Kolejny udany dzień w grupie młodzieżowiec i kadetek. Wygrała  Natalia Przeździk, drugie miejsca dla Zuzanny Gibalskiej i Klaudii Ściubis. Na trzecim miejscu podium uplasowały się Weroniki Skóra, Julia Kabała oraz Kamila Kurka, na miejscu dziewiątym zawody ukończyła Weronika Żądło. Klub Znicz w podsumowaniu ogólnym „Młodzik, Kadet, Młodzieżowiec” zajął II miejsce. Jednocześnie województwo świętokrzyskie w grupie dziewcząt zajęło także miejsce II.

Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w zapasach dzieci i młodziczek w Stargardzie Szczecińskim. Nasi reprezentanci mieli możliwość sprawdzenia swojej formy przed imprezami głównymi w kolejnych zawodach. A o to rezultaty ich ciężkiej pracy, Młodziczki:  Patrycja Bukowska w kat. 33kg i Marlena Ściubis w kat 42kg, na drugich miejscach były Anna Staniak w kat. 36kg i Nadia Kocia  w kat. 42kg, a brązowe medale wywalczyły Anna Dziewięcka w kat. 42kg, Julia Gibalska w kat. 46kg i Patrycja Wilk w kat. 62kg. Piąte lokaty wywalczyły Julia Bukowska w kat. 46kg, Angelika Gwóźdź w kat. 54 kg i Wiktoria Szewczyk w kat. 66kg. W grupie dzieci wygrała Gabriela Stokowiec w kat. Do 50kg,., a brązowe medale wywalczyły Hanna Bukowska w kat 25kg, Wojciech Bednarz w kat. 25kg i Wojciech Majchrzyk w kat. 56kg. Ósme miejsce dla Bartłomieja Bednarza, a dziewiąte dla Wojtka Kosińskiego.

Każdy z nich zostawił serducho na macie i dał z siebie wszystko. Przed nami jeszcze dużo pracy, jednak widać owoce pracy, która pomyślnie rokuje na przyszłość. Gratulujemy walczącym i wszystkim trenerom pracującymi nad umiejętnościami dzieci – podsumowała prezes klubu Ewa Gibalska.

Zdjęcia: archiwum klubowe.