czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościDruhowie z Daleszyc w czołówce województwa

Druhowie z Daleszyc w czołówce województwa

Nad zalewem Chańcza odbyła się XVIII edycja Otwartych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie.

Strażacy z Daleszyc zajęli świetne piąte miejsce w zawodach rangi wojewódzkiej. Ratownicy musieli wykazać się wielkimi umiejętnościami. Rywalizowali w kilku kategoriach: wyścig równoległy na łodziach, wyścig drużynowy na łodzi motorowej, wiosłowanie łodzią – 100 metrów, wyścig na pontonie z wiosłami krótkimi, reanimacja na fantomie, a także rzut rzutką rękawową do celu.

Była to nie tylko okazja do spotkania braci ratowników z całego województwa świętokrzyskiego, ale przede wszystkim do pokazania swoich sił.

– Mamy na terenie gminy kilka zbiorników wodnych. Szczególnie popularny w okresie letnim jest zbiornik w Borkowie. Dzięki takim zawodom możemy zaczerpnąć wiedzy od innych ratowników, a także podnosić swoje umiejętności, aby w razie potrzeby móc nieść pomoc potrzebującym. Piąte miejsce to bardzo dobry wynik – mówił naczelnik OSP Daleszyce Szczepan Furmanek.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej Wola Jachowa, drugie miejsce Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 w Kielcach, a trzecie Ochotnicza Straż Pożarna w Kowali. Do rywalizacji w zawodach stanęły, aż 53 drużyny.

Warto szlifować swoje umiejętności, by móc jak najszybciej nieść pomoc. Niestety w naszym regionie w ciągu minionych trzech miesięcy, życie nad wodą straciło 250 osób!