Gmina Mniów ma nowego skarbnika. Została nim Dorota Basiak, która na tym stanowisku zastąpiła dotychczasowego skarbnika gminy Małgorzatę Lisicką w związku z jej odejściem.

Dorota Basiak swoją pracę zawodową rozpoczęła w 1992 roku. Przez 27 lat pracowała w referacie finansowym Urzędu Gminy Słupia Konecka. W pierwszych latach swojej działalności zajmowała się zagadnieniami księgowości podatkowej, a następnie księgowości budżetowej. W 2011 roku została powołana na stanowisko skarbnika. Funkcję tę pełniła do końca marca bieżącego roku. Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne. Ukończyła studia licencjackie w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Kielcach na kierunku administracja o specjalizacji finanse publiczne. Skończyła także studia uzupełniające magisterskie na kierunku ekonomia w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. Poza tym stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez różnego rodzaju szkolenia i kursy. Szczególnie interesuje się zagadnieniami związanymi z finansami publicznymi.

Rada Gminy Mniów po zapoznaniu się z kandydaturą Pani Doroty Basiak na stanowisko skarbnika gminy nie miała żadnych wątpliwości co do słuszności wyboru. Podczas marcowego posiedzenia sesji Rady Gminy Mniów radni uchwałą Rady z dnia 26 marca jednomyślnie powołali Panią Dorotę Basiak do pełnienia funkcji skarbnika gminy Mniów. – Finanse gminy odgrywają bardzo ważną rolę w możliwościach jej rozwoju. Zależało mi na tym, aby nowy skarbnik miał odpowiednie wykształcenie, jak i doświadczenie zawodowe w zakresie samorządowym. Patrząc na kwalifikacje Pani Doroty Basiak jestem przekonany, że będzie ona właściwie zarządzać finansami naszej gminy – mówi wójt gminy Mniów, Piotr Wilczak.

Dorota Basiak pracę na stanowisku skarbnika gminy Mniów, będącego jednocześnie głównym księgowym budżetu gminy, rozpoczęła z dniem 1 kwietnia. Teraz przed nowym skarbnikiem gminy duże wyzwanie. – Funkcję skarbnika traktuję jako pewnego rodzaju misję, starając się ją kontynuować po swojej poprzedniczce, która bardzo dobrze sobie z nią radziła. Będę starała się wypełniać swoje obowiązki z pełnym zaangażowaniem. Zdaję sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności, bo wiem na czym ta praca polega. Pracowałam na stanowisku skarbnika przez blisko dziewięć lat – mówi Dorota Basiak, nowy skarbnik gminy Mniów i przyznaje, że nowa praca to dla niej wyzwanie. – Z tego, co zdążyłam już zapoznać się z budżetem gminy Mniów, widzę, że jest sporo inwestycji. W porównaniu do poprzedniej gminy, w której pracowałam Mniów jest większy. Niemniej jednak zagadnienia nadal pozostają takie same. Dołożę wszelkich starań, aby moja wiedza i doświadczenie zdobyte przez 27 lat pracy przyczyniły się do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju tej gminy. Zrobię wszystko, aby nie zawieść zaufania, jakim zostałam obdarzona przez Radę Gminy Mniów, Pana Wójta i jego najbliższych współpracowników, a tym samym również mieszkańców – podkreśla nowa skarbnik gminy Mniów, Dorota Basiak.


Dorota Basiaka pochodzi z gminy Słupia Konecka. Po wyjściu za mąż zamieszkała wraz z mężem w gminie Radoszyce. Jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Prywatnie lubi przeczytać dobrą książkę i zwiedzać ciekawe miejsca.