Wszystko w ramach realizowanego już projektu „Piekoszów ze wsparciem TIK”, na który w pierwszym rozdaniu władze gminy Piekoszów pozyskały 155 tysięcy złotych unijnego dofinansowania przyznanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki tym środkom w piekoszowskiej szkole powstały pracownie mobilne, a uczniowie mieli zapewnione dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dodatkowe środki pozwolą teraz na zakup kolejnych laptopów, interaktywnych monitorów i edukacyjnych programów multimedialnych, a także na poprowadzenie w ferie dodatkowych zajęć z języka angielskiego.
Władze gminy Piekoszów od dawna stawiają na rozwój edukacyjny uczniów i wysoki standard nauczania. – Od lat staramy się dbać o to, aby nasi uczniowie już od najmłodszych lat mogli korzystać z nowoczesnych technologii. Na przestrzeni lat udało nam się pozyskać bardzo wysokie dofinansowanie na wyposażenie naszych placówek w sprzęt najwyższej technologii, co nas niezmiernie cieszy. U nas lekcje przyszłości właściwie stały się już normą. Uczniowie na terenie całej gminy od dawna uczą się chociażby programowania z wykorzystaniem robotów. Mają też dywany interaktywne, najwyższej klasy oprogramowanie, monitory, tablety, laptopy i interaktywne tablice – wymienia wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.
Realizowany w szkole w Piekoszowie projekt pod nazwą „Piekoszów ze wsparciem TIK” to kolejny krok do podniesienia standardów nauczania. W ramach pierwszego złożonego na ten projekt wniosku gmina Piekoszów pozyskała 155 tysięcy złotych unijnego wsparcia przyznanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W jego ramach szkoła została wyposażona w dwie pracownie mobilne do nauki wszystkich przedmiotów, łącznie zakupiono 12 laptopów oraz 21 komputerów stacjonarnych do sali informatycznej. Z dofinansowania unijnego swoje kompetencje w zakresie posługiwania się narzędziami TIK podniosło 20 pedagogów szkoły. Dodatkowo nauczyciele matematyki i informatyki wzięli udział w szkoleniach z języka programowania Python. Młodzież natomiast bierze udział w dodatkowych lekcjach z zakresu programowania oraz w zajęciach w oparciu o metodę projektową z elementami grywalizacji. Uczniowie doskonalą także swoje umiejętności z zakresu posługiwania się językiem angielskim. Z projektu skorzystało 360 uczniów. Uroczystego otwarcia pracowni dokonano 16 listopada bieżącego roku.
Na tym jak się okazuje jeszcze nie koniec. Gmina złożyła w ramach tego projektu kolejny wniosek i pozyskała dodatkowe 131 tysięcy złotych unijnego wsparcia. – „Cyfrowa” szkoła, która pozwala młodym ludziom zdobywać wiedzę, korzystając z najnowocześniejszych technologii, ma duży wpływ na osiąganie przez nich sukcesów edukacyjnych. Dlatego bardzo się cieszę, że dzięki funduszom europejskim uczniowie w Piekoszowie już mogą korzystać z bogato wyposażonych sal. Cieszę się także, że wójt Zbigniew Piątek zabiegał o dodatkowe środki w ramach tego projektu. Dzięki temu uczniowie zyskają dodatkowy sprzęt najwyższej jakości i będą mogli skorzystać z kolejnych dodatkowych zajęć prowadzonych nowoczesnymi metodami – mówi wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik.
Dzięki pozyskanym dodatkowym 131 tysiącom złotych unijnego dofinansowania szkoła będzie mogła zakupić kolejne 12 laptopów z oprogramowaniem, 4 monitory interaktywne i edukacyjny program multimedialny. Poza tym, specjalne przeszkolenie z zakresu wykorzystywania technologii TIK przejdzie czterech nauczycieli z języka angielskiego, którzy poprowadzą dodatkowe zajęcia z języka angielskiego podczas ferii zimowych. Łącznie będzie aż 180 godzin zajęć językowych, z których skorzystać będą mogli wszyscy uczniowie szkoły. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem technologii TIK. Koszt drugiego etapu zadania będzie w sumie opiewał na kwotę 145 tysięcy złotych, z czego 131 tysięcy pokryje unijne dofinansowanie, a pozostałe środki wyłoży gmina. – Dodatkowe środki w ramach tego projektu to kolejny sprzęt najwyższej jakości i kolejne dodatkowe zajęcia dla dzieci. Tym razem będzie to nauka języka angielskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Będzie ona połączona też z zabawą, dzięki czemu uczniowie będą lepiej zapamiętywać. Dodatkowy angielski będzie prowadzony podczas najbliższych ferii zimowych. Zachęcamy wszystkich uczniów do skorzystania z tej możliwości – zachęca wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek, dziękując jednocześnie wicemarszałek Renacie Janik za wsparcie gminy Piekoszów we wszelkich działaniach.