piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościDaleszycka szkółka kolarska sprawdziła się na Mistrzostwach Polski

Daleszycka szkółka kolarska sprawdziła się na Mistrzostwach Polski

Młodzi kolarze z Daleszyc z dobrymi wynikami wrócili z Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich, które odbyły się 30 września w Kwidzynie. Największym osiągnięciem może się pochwalić Bartosz Ungier, który zajął czwarte miejsce, piąta była Roksana Barchan. W pierwszej dziesiątce uplasował się także Szymon Maciejewski – był siódmy, dziewiąta Małgorzata Bandura, dziesiąty Kacper Kozieł i Gabriela Kaczmarczyk. W drugiej i trzeciej dziesiątce miejsca zajęli: Kuba Dziurski i Franciszek Sypniewski (14), Jakub Jaworski (16), Krzysztof Kajtek (17), Filip Cebula (20), Kacper Kwiatek (23), Kuba Pawlak (24) i Jędrzej Szpakowski (25).

Jednocześnie rozegrany został wyścig kolarski o Puchar Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki pod hasłem „Szukamy nowych talentów”. Tutaj na podium stanęła Roksana Barchan , zajmując trzecie miejsce. Na czwartym uplasował się Szymon Maciejewski, na szóstym Małgorzata Bandura. Drugą dziesiątkę otworzył Kacper Kozieł (11), tuż za nim znalazł się Kacper Kwiatek (12). Dalej – Gabriela Kaczmarczyk (14), Jakub Jaworski (15) i Bartosz Ungier (16). W trzeciej i czwartej dziesiątce uplasowali się: Krzysztof Kajtek (28), Kuba Pawlak (30), Kuba Dziurski (32) i Filip Cebula (41). Warto dodać, że najmłodszy zawodnik z daleszyckiej ekipy ma zaledwie 10 lat, najstarszy tylko 13.

Zawodników Kolarskiego Szkolnego Klubu Sportowego z Daleszyc dopingowali rodzice i trenerzy, Jan Baćkowski oraz Monika Baćkowska-Barchan. Ale Mistrzostwom przyglądali się także szkoleniowcy Polskiego Związku Kolarskiego oraz kolarz Czesław Lang, obecnie organizator Tour de Pologne.