niedziela, 28 kwietnia, 2024
Strona głównaSportCrossowcy na daleszyckich szlakach

Crossowcy na daleszyckich szlakach

Uroki gminy Daleszyce znów docenili sportowcy. W niedzielę 24 kwietnia po naszych lasach i wzgórzach ścigali się rowerzyści, właśnie tutaj otwierając nowy sezon wyścigów MTB Cross Maraton. Z wymagającym wyścigiem świetnie poradzili sobie młodzi kolarze zrzeszeni w Świętokrzyskiej Fundacji Sportu, którzy z sukcesami trenują w daleszyckiej szkółce Vento Bike Team.

W najpopularniejszej kategorii Family (ok. 20 km) zwyciężył Jarosław Tarasiński reprezentujący Świętokrzyską Strefę Natury (czas 01:06:44), za nim na metę dotarli Piotr Łudzik i Michał Skrzyniarz. Pierwszą kobietą na mecie była Katarzyna Zagnińska z czasem 01:23:38, reprezentująca Świętokrzyską Fundację Sportu. Daleszycką szkółkę kolarską z powodzeniem reprezentował też Bartosz Ungier, który dojechał na metę ósmy w kategorii Open, z czasem 01:11:31.

Zwycięzcą najtrudniejszego dystansu Master został Radosław Kiraga, który ponad 60 km pokonał w czasie 3:24:40. Tuż za nim uplasowali się Paweł Chrząszcz i Michał Matłosz.

W kategorii Fan (40 km) na podium stanęli kolejno: Marek Kulik, Michał Michalski i Michał Woźniczka.

W sumie kolarze górscy pokonują w ramach MTB Cross Maratonu dziesięć tras na świętokrzyskich szlakach. Wyścig w Daleszycach był pierwszy. „To nasz kultowy start w Daleszycach – lubimy i cenimy to miejsce. Jest to już od lat górskie MTB weryfikujące przygotowanie po zimie do sezonu” – podkreślali organizatorzy wyścigu. Finał Maratonu zaplanowano 9 października w Miedzianej Górze.

A trzy tygodnie potem, bo 30 października znów wyzwanie w naszej gminie: w Niwach odbędzie się doroczny start biegów i MTB „śladami Kality i Barabasza”.