Starosta kielecki wziął udział Wieczorze pieśni maryjnych w kościele parafialnym w Brzezinach w gminie Morawica.

Maj to miesiąc, w którym w sposób szczególny w kościele katolickim oddajemy cześć Matce Bożej. Podczas tego miesiąca w kościołach, kaplicach i przy przydrożnych figurach codziennie odbywają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach zorganizowała w niedzielę, 12 maja wspaniały koncert, na ktory zaproszono jedenaście chórów i zespołów, wykonujących tradycyjne majowe pieśni maryjne. Wystąpiły zespoły folklorystyczne i koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Morawica, a także chór parafialny NICOLAUS z Lisowa, chór parafialny z Brzezin, chór Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej, schola ANGELO z Piotrkowic i Zespół Pieśni i Tańca Morawica.

– Tradycja wspólnego wykonywania pieśni maryjnych, również przy przydrożnych figurach i kapliczkach, jest wciąż żywa w naszym regionie. Zachęcam mieszkańców powiatu kieleckiego do uczestnictwa i wspólnego śpiewania, bo jest to przypomnienie wspaniałych dawnych zwyczajów – mówi starosta kielecki Mirosław Gębski.