W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. 26. Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę! Będzie się działo!

Liczne atrakcje podczas WOŚP w Chęcinach

Tradycyjnie już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy hucznie będzie obchodzony w Chęcinach. Impreza z licytacjami i licznymi koncertami oraz niesamowitymi pokazami rusza już o godzinie 15:00 w hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach.

Podczas koncertu finałowego dla mieszkańców Chęcin przygotowano szereg atrakcji. Wystąpi zespół „NIETAKTOWNI”, a także soliści ze Studia Piosenki w Chęcinach. Dla publiczności zaśpiewa także utalentowana Dominika Wrońska, zdobywczyni pierwszego miejsca w Gminnym „Mam Talent” i zdobywczyni tytułu „Talent Powiatu Kieleckiego 2017” w trzeciej edycji show „Echa Dnia”. Będzie także można podziwiać występy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Chęcinach, pokazy tańca Zumba i pokazy Kieleckiego Klubu Karate Kyoukushin. Jak co roku nie zabraknie też licznych licytacji cennych przedmiotów.


WOŚP zagra w Morawicy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Morawicy startuje już o godzinie 12:00 w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy. W programie między innymi: kiermasz wyrobów kulinarnych i artystycznych, warsztaty artystyczne i kulinarne dla najmłodszych, a także mnóstwo koncertów.

Na scenie morawickiego Centrum Kultury zaprezentuje się Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta z Morawicy, artyści i zespoły ludowe oraz uczniowie ze szkół i przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Morawica. Nie zabraknie też wielu ciekawych pokazów, jak między innymi pokazy karate i pokazy układów tanecznych. O godzinie 19:00 na placu przed Centrum Samorządowym w Morawicy będzie można podziwiać pokaz musztry Druhów OSP, pokaz technik nordic walking Klub Seniora „Zawsze Młodzi” i kąpiel morsów „Morsy znad zalewu w Morawicy”. Obejrzeć będzie można też prezentację motocykli i pokaz gaszenia pożaru. Punktualnie o godzinie 20:00 na placu przed Centrum Samorządowym nastąpi wspólne odpalenie światełka do nieba.

W Strawczynie będą hucznie grać dla WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy hucznie zapowiada się w gminie Strawczyn. Na placu za Urzędem Gminy w Strawczynku będą fantastyczne koncerty, liczne licytacje, wiele ciekawych pokazów, a nawet degustacje potraw i morsowanie z Ekstremalnymi.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00. Jako pierwsi na scenie staną uczniowie z Oblęgorka, a tuż po nich wystąpią uczniowie z Korczyna. Koncert zagra także Orkiestra Dęta ze Strawczyna. Będą pokazy piłkarskie i pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu druhów z OSP ze Strawczyna. Wspólnie z grupą Ekstremalni będzie można spróbować morsowania, a z profesjonalnym trenerem z CS-R OLIMPIC rozgrzać się podczas aerobiku. Będzie też kiermasz rękodzieła artystycznego, a panie ze Stowarzyszenia Jagienka z Oblęgorka przygotują stoisko kulinarne, gdzie każdy będzie mógł nie tylko spróbować znakomitych pierogów, ale i wrzucić datki do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędą się także liczne licytacje, na które wystawiono cenne przedmioty. Dla przybyłych na zakończenie zagra DJ TITO.

Występy i licytacje w Daleszycach

W Daleszycach 26. Finał WOŚP ruszy już o godzinie 15:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach. Tutaj na scenie staną w pierwszej kolejności dzieci z Widełek, które zaprezentują piękne jasełka. Tuż po nich odbędą się występy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach. Będzie też można podziwiać talenty Zespołu Dalmarjanki, Chóru „Uratowani” i Chóru „Michael”. Na zakończenie z koncertem wystąpi Orkiestra Dęta z Daleszyc. Od godziny 17:00 do godziny 18:00 będą prowadzone licytacje, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!