Słuchacze Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku po raz kolejny oczarowali publiczność. 9 listopada, w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, odbyło się podsumowanie projektu „Poznajemy środowisko – jesteśmy zdrowi”, który Chęciński Uniwersytet Trzeciego Wieku realizował, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu od Samorządu Województwa Świętokrzyskiego.
Seniorzy z Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowali wesołą etiudę słowno-muzyczną. W sumie przed publicznością wystąpiło trzydzieści osób, z grup teatralnej i wokalnej. Etiuda, w reżyserii Doroty i Artura Anyżów, powstała na podstawie wierszy uzdolnionych lokalnych poetek: Elżbiety Ciepluch, Aleksandry Lech, Marty Syzdół i Danuty Wróbel. W występie wzięli udział słuchacze z orzeczeniami o niepełnosprawności.
Uczestnicy na przygotowanie etiudy mieli jedynie 10 godzin. Tym bardziej zachwycili widzów swą niezwykłą energią i pasją, udowadniając, że wiek to tylko liczba, a prawdziwa aktywność i radość życia nie znają ograniczeń.
W wydarzeniu wzięli udział słuchacze i sympatycy Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zaproszeni goście m.in. wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Kiecach Elżbieta Korus oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Chęcinach – Tomasz Szczepanik.
Do seniorów popłynęło morze ciepłych słów. Zaproszeni goście podkreślili ich zaangażowanie i niebywałe zdolności. Doceniono także wysiłek seniorów, którzy nie tylko biorą czynny udział w ciekawych przedsięwzięciach społecznych, ale także angażują się w różnorodne działania artystyczne.
Dofinansowanie uzyskane od Samorządu Województwa Świętokrzyskiego pozwoliło na zakup strojów, które dodatkowo podkreśliły artystyczny charakter występów. Ponadto, seniorzy mieli okazję wziąć udział w fascynującej wizycie w Umianowicach, w Nidarium, a także wysłuchać wykładu na temat stanu środowiska i jego wpływu na zdrowie człowieka, prowadzonego przez specjalistę z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, dr Pawła Przepiórę.
To wydarzenie było nie tylko swoistym podsumowaniem projektu, ale także manifestacją siły i witalności seniorów, którzy udowodnili, że prawdziwa młodość tkwi w pasji, aktywności społecznej i chęci do dzielenia się tym, co się kocha.