piątek, 3 maja, 2024
Strona głównaSportCenny punkt Moravii w świątecznej scenerii

Cenny punkt Moravii w świątecznej scenerii

Podziałem punktów zakończył się derbowy mecz na szczycie IV ligi Świętokrzyskiej. W Nowinach w świątecznej kolejce spotkań Moravia Anna-Bud Morawica zremisowała z miejscowym GKS Zio-Max 2:2. Po dwudziestu dwóch spotkaniach nasz zespół cały czas utrzymuje wysokie piąte miejsce rozgrywkach IV ligi.

Świąteczny podział punktów

Pierwsza połowa meczu pod dyktando gospodarzy, którzy już w 10 minucie prowadzili 1:0 po golu Bartosza Papki, kolejne akcje gospodarzy pod koniec pierwszej połowy dały im kolejne trafienie – gola na 2:0 zdobył Jakub Olearczyk. Pierwszą wyśmienitą sytuację mieliśmy dopiero w końcówce pierwszej połowy – niestety naszemu kapitanowi Bartłomiejowi Młynarczykowi nie udało się wykorzystać rzutu karnego. Po przerwie gra Moravii Anna-Bud uległa znacznej poprawie, ale na efekty trzeba było czekać do końcówki spotkania, kiedy to wykorzystaliśmy stałe fragmenty gry. Najpierw trójkową akcję dośrodkowanie Macieja Horny przedłużenie Michała Rybusa i kontaktowa bramka Rostka Pryjmaka. W doliczonym czasie meczu kolejne dośrodkowanie Maćka Horny i bramka z przewrotki naszego stopera Mateusza Zawadzkiego dająca cenny punkt. To bardzo dobry początek pracy nowego szkoleniowca pierwszego zespołu Macieja Śmiech – cztery punkty w dwóch pierwszych meczach. Moravia Anna-Bud cały czas zajmuje wysokie piąte miejsce w tabeli w doborowym towarzystwie 20 zespołów z całego województwa.

GKS Zio-Max Nowiny – Moravia Anna-Bud Morawica                   2:2 (2:0)

Bramki zdobywali: Bartosz Papka ’10 i Jakub Olearczyk ‘39 – Rostyslav Pryjmak ’68 i Mateusz Zawadzki ‘90+4.

Gole można zobaczyć TUTAJ.

Skład meczowy K.S. Moravia Anna-Bud: Karol Kochel —Bartłomiej Wysocki (’80 Arkadiusz Terech), Mateusz Zawadzki, Bartłomiej Młynarczyk, Rostyslav Pryjmak, Wojciech Młynarczyk (‘64 Damian Detka), Karol Gilewski (‘59 Kamil Kubicki), Jakub Rabiej (’59 Kamil Jaroń), Maciej Horna, Łukasz Zawadzki i Michał Rybus.

W kadrze meczowej byli także: Piotr Kubicki, Jakub Durlik i Mikołaj Kobus.

Żółtą kartkę otrzymał: Wojciech Młynarczyk ’55.

20.   Partyzant Radoszyce 22 11 18–75 3 2 17

Legenda: Z-zwycięstwo, R-remis, P-porażka.

A już w najbliższą niedzielę 11 kwietnia 2021r. do Morawicy przyjeżdża AKS 1947 Busko Zdrój, początek spotkania o godzinie 16:00. Transmitowany oczywiście w klubowych mediach społecznościowych.