sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaAktualnościBrązowy medal dla Polski w zapasach wywalczony przez Anię Król!!!

Brązowy medal dla Polski w zapasach wywalczony przez Anię Król!!!

12.-13.11. w Berlinie odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy. Polska reprezentowana była m.in. przez Annę Król, zapaśniczkę Znicza Chęciny, obecnie uczącą się i trenującą w Chełmie.

Pierwsza walka okazała się pechowa dla naszej zapaśniczki. Została ona pokonana przez srebrną medalistkę mistrzostw Europy, Annikę Wendle. W kolejnych starciach było już tylko lepiej. Drugi pojedynek z obywatelką Rumunii podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa  wygrała uzyskując wielką przewagę aż 10:0. Trzecia walkę z Ukrainką Tetianą Polova wygrała 6:3, z tą zawodniczką niedawno przegrała. Czwarta walka należała również do Polki, pokonała Ona Niemkę Desiree Schäfer 5:2.  Pojedynek o trzecią lokatę wygrała ze Szwedką z równie dużą przewagą punktową 8:2.

W ten sposób Ania stanęła na podium zajmując III miejsce dla Polski. Dzięki tej wygranej otworzyłam sobie drogę do udziału w Mistrzostwach Europy i Świata w 2017 r.-dodaje Ania.

W imprezie w niemieckiej stolicy wzięła udział rekordowa liczba 350 zawodniczek z 16 państw,

Zawody te miały najwyższy ranking w światowej federacji zapasów UWW / United World Wrestling.W zawodach walczyły reprezentacje narodowe państ: Niemcy, Polska, Ukraina, Szwecja, Finlandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Szwajcaria, Chorwacja Węgry, Czechy, Słowacja, Białoruś, Norwegii.

Gorąco gratulujemy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!!