Po raz 36. pod znakiem wspaniałej rozrywki odbyły się Dni Bodzentyna. Wraz z mieszkańcami i gośćmi bawił się starosta kielecki Mirosław Gębski.

Pierwszego dnia imprezy najmłodsi i ich rodzice mogli wziąć udział w ciekawych grach i zabawach pn. „Blok Sportowy”, zorganizowanych przez Młodzieżową Radą Miejską na placu Zamkowy Biskupów Krakowskich.

Po południu, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bodzentynie odbyło się „Popołudnie z Kulturą” – autorskie spotkanie z Arturem Andrusem, znaną postacią telewizyjną i radiową cieszącą się dużą popularnością zarówno wśród młodzieży jak i osób starszych. Po spotkaniu o godz. 18:00 miał miejsce koncert Śląskiego Kwintetu Dętego.

Główne obchody 36. DNI BODZENTYNA odbyły się 7 lipca na placu przy Gimnazjum w Bodzentynie. Imprezę rozpoczęli lokalni artyści, dzieci i młodzież: harcerze, zespół Miniaturka, zespół Akademii Tańca Zameczek oraz wokaliści Miejsko- Gminnego Centrum Kultury i Turystyki. Wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Bodzentynie z nowym repertuarem pod batutą kapelmistrza Jerzego Łapińskiego. Kolejnymi gwiazdami była Magdalena Paradziej utalentowana artystka uczestniczka programu The Voice of Poland, Stan Tutaj – znany parodysta i kabareciarz oraz Zespół Kindżał zdobywca nagrody „Scyzoryka’’.


Ukoronowaniem wieczoru był występ gwiazdy wieczoru, znanego polskiego zespół muzyczny „Łzy”.

Organizatorem imprezy było Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Galeria