czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościBiegi przełajowe w Nowinach

Biegi przełajowe w Nowinach

Rywalizacja przedszkolaków i uczniów

W sobotę, 21 września 2019 r. odbyły się Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny oraz XVI Memoriał Jana Bieńkowskiego.

W biegach uczestniczyli przede wszystkim uczniowie placówek oświatowych z terenu całej gminy, ale również z okolicznych miejscowości. Zawody zostały rozegrane w czterech kategoriach: Bieg Przedszkolaka, Bieg Małolata, Bieg Młodzika Podstawówki, Bieg Mistrza Podstawówki.

Wszystkich uczestników przywital wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz, a następnie

Rywalizację rozpoczęli najmłodsi, którzy na murawie boiska do piłki nożnej mieli do pokonania dystans ok. 100 m, który przebiegli po murawie boiska do piłki nożnej. Wśród nich najlepsi okazali się Nina Bielecka i Alan Czwartos. W Biegu Małolata (7-9 lat) na dystansie 300 metrów zwyciężyli Maja Bernacka i Kacper Wencel, a w Biegu Młodzika Podstawówki (10-12 lat) – Maja Ubożak i Paweł Gajek.

Bieg Mistrza Podstawówki na dystansie 800 metrów połączony z Memoriałem Jana Bieńkowskiego jako pierwsi ukończyli Natalia Zwierzchowska i Dawid Łataś. Na uczestników zawodów czekały pamiątkowe medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorami zawodów byli: Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach oraz ZSP w Nowinach.