sobota, 27 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościBieg im. płk. Jana Piwnika „Ponurego”

Bieg im. płk. Jana Piwnika „Ponurego”

Dziś blisko ponad 50 policjantów, policjantek oraz pracowników cywilnych garnizonu świętokrzyskiego wzięło udział w „Biegu im. płk. Jana Piwnika Ponurego”, który odbył się w leśnym terenie w okolicach polany „Wykus”. O Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach uczestnicy rywalizowali na dystansie mierzącym nieco ponad 11 kilometrów, wszystko po to by uczcić jubileusz 100-lecia powołania Policji Państwowej.

„Bieg im. płk. Jana Piwnika Ponurego” nieprzypadkowo został zorganizowany przez funkcjonariuszy z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w okolicach polany „Wykus”. Jest ona położona w Lasach Siekierzyńskich w Puszczy Jodłowej u stóp Gór Świętokrzyskich. To tutaj corocznie odbywają się uroczystości upamiętniające walki świętokrzyskich partyzantów oraz bohaterstwo i ofiarę żołnierzy Armii Krajowej. W ich trakcie Honorową Policyjną Odznaką Zasługi im. „Ponurego” wyróżniani są funkcjonariusze, którzy wykazali się nieprzeciętną odwagą, brali czynny udział w ratowaniu ludzkiego życia lub działali ze szczególnym poświęceniem stojąc w obronie prawa, życia i mienia.

W tym właśnie miejscu, po zapoznaniu się z trasą oraz rozgrzewce ponad 50 policjantów, policjantek oraz pracowników cywilnych rozpoczęło rywalizacje w nieco ponad 11 kilometrowym przełajowym biegu o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Wśród uczestników sportowej imprezy znalazł się m.in. Zastępca Dyrektora Biura Kontroli KGP nadkom. Paweł Herbuś oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach insp. Artur Bednarek.

Już po 43 minutach pierwsi zawodnicy zaczęli dobiegać do mety, która usytuowana została w pobliskim Michniowie. Wszyscy po zakończonej rywalizacji przyznawali, że trasa była wymagająca. Znajdował się na niej m.in. piach i kamienie, a dodatkowo biegnący musieli się zmierzyć z kilkoma wyczerpującymi wzniesieniami.

Wśród mężczyzn najszybszym biegaczem okazał się sierż. szt. Kamil Czarnecki ze skarżyskiej komendy z czasem 43:36. Na drugim miejscu uplasował się sierż. szt. Michał Kołomański z kieleckiego oddziału prewencji z czasem 43:47, natomiast na ostatnim miejscu podium stanął policjant ostrowieckiej jednostki st. sierż. Norbert Łojek, który również pokonał barierę 50 minut z 3-sekundowym zapasem.

W klasyfikacji kobiet na podium stanęły panie z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Pierwsze miejsce zajęła st. post. Wioletta Jaśkowska z czasem 52:01, na drugim miejscu znalazła się Monika Gruszczyńska – pracownik cywilny, a trzecie miejsce zajęła sierż. szt. Joanna Miernik.

Zwycięzcom osobiście pogratulował m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Paweł Dzierżak, jego zastępca insp. Artur Bielecki, Zastępca Dyrektora Biura Kontroli KGP nadkom. Paweł Herbuś oraz Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach mł. insp. Anna Adamczyk-Kita. Nagrody zwycięzcom wręczył nadkom. Jerzy Kaniewski Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego, który objął nad tym wydarzeniem honorowy patronat. Pan Piotr Fitas – Nadleśniczy Nadleśnictwa Suchedniów i Pan Andrzej Matysiak – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu z rąk szefa świętokrzyskich policjantów otrzymali pamiątkowe ryngrafy i podziękowania za wsparcie przy organizacji dzisiejszego biegu.

Na koniec każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal.