3.5 C
Kielce
sobota, 28 grudnia, 2024
Strona głównaAktualnościBiblioteki ze środkami ostrożności

Biblioteki ze środkami ostrożności

Zobacz

Fot. BCK Piekoszów

Biblioteki powoli wracają do normalności i otwierają się dla czytelników. We wtorek, 5 maja placówki w powiecie kieleckim obsłużyły pierwszych stęsknionych za książkami mieszkańców. Obsługa ta prowadzona była jednak w nowych warunkach – przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności.

Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie potwierdza – czytelnicy naprawdę tęsknili za książkami. We wtorek, 5 maja, czyli w pierwszym dniu otwarcia po złagodzeniu obostrzeń związanych z koronawirusem placówkę odwiedziło około 70 czytelników. Dokonano ponad 200 wypożyczeń i ponad 200 zwrotów. By było bezpiecznie, placówka wprowadziła niezbędne środki ostrożności.

– Do wypożyczalni można wejść wyłącznie w maseczkach i rękawiczkach. Na korytarzu ustawiliśmy dezynfekatory. W budynku biblioteki jednocześnie może przebywać maksymalnie 3 czytelników, w odległości co najmniej 2 metrów od siebie. Stanowisko wypożyczania oddzieliliśmy pleksi, a zwracane książki trafiają na kwarantannę – informuje Andrzej Paździerz, dyrektor BCK w Piekoszowie. Biblioteka i jej filie (Brynica, Rykoszyn, Zajączków) pracują w godzinach sprzed pandemii.

Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzianej Górze we wtorek wróciła do 8-godzinnego dnia pracy (w sobotę nieczynne). Ze względów bezpieczeństwa, mieszkańcy nie mają bezpośredniego dostępu do księgozbioru, obsługiwani są pojedynczo przy wejściu.

– We wtorek odwiedziło nas 11 osób. Nasi czytelnicy zwracają książki w reklamówkach z karteczką z imieniem i nazwiskiem. Publikacje trafiają następnie na 72-godzinną kwarantannę. Jesteśmy wyposażeni w rękawice, maski ochronne, płyn do dezynfekcji – mówi Anna Socha, dyrektor GBP w Miedzianej Górze.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Masłowie pierwsi stęsknieni za książką czytelnicy pojawili się we wtorek już przed godziną 9.00. Łącznie przez cały dzień wypożyczono około 70 książek.

– Wypożyczyliśmy wiele lektur szkolnych, ale była też literatura polska, opowiadania wojenne, romanse. Czytelnicy stosują się do nowych zaleceń. Mają maski, rękawiczki. Po każdym czytelniku dezynfekujemy powierzchnie, poręcze, klamki – informuje Anna Obara, kierownik GBP w Masłowie.

W Masłowie również nie ma wolnego dostępu do regałów z książkami. Zamknięte są też sale komputerowe. Wraz z siedzibą główną otwarte zostały filie w Wiśniówce i Mąchocicach Kapitulnych. 06 maj
2020 Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami Czytelnicy tęsknili za książkami

 

Galeria

Aktualności

Szkoła z Oblęgorka z najwyższą nagrodą w konkursie wojewódzkim na najpiękniejszą choinkę bożonarodzeniową!

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zdobyła I miejsce w Wielkim Konkursie na Najpiękniejszą Choinkę Bożonarodzeniową, zorganizowanym przez...

Polecamy