3.5 C
Kielce
poniedziałek, 23 grudnia, 2024
Strona głównaKulturaBiblioteka pedagogiczna na Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego

Biblioteka pedagogiczna na Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego

Zobacz

Warsztaty z book foldingu, mobilna biblioteka, gry oraz literackie quizy – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach włączyła się w organizację tegorocznej edycji Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego, który startuje już w najbliższy piątek, 6 września.

Pociąg do Literatury – Festiwal Herlinga-Grudzińśkiego to wielkie święto literatury, którego głównymi organizatorami są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach, Wzgórze Zamkowe oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Festiwal rusza w najbliższy piątek i potrwa do 22 września, ale najważniejsze wydarzenia zaplanowano na weekend 6-8 września.

– W tym roku po raz pierwszy partnerem tego wydarzenia jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach. Nazwisko patrona zobowiązuje – mówi Sylwester Kasprzyk, dyrektor biblioteki. – Będziemy obecni na kiermaszu książki, który odbywać się będzie w sobotę i niedzielę na deptaku przy ul. Sienkiewicza, będziemy gospodarzem spotkania autorskiego z Ałbeną Grabowską, zapraszamy także na warsztaty z book foldingu oraz z polonistą Robertem Chamczykiem, który będzie przekonywał, że klasyka literatury nie jest nudna.

Gdzie, podczas Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego, będzie można spotkać pracowników biblioteki pedagogicznej:

–  7 i 8 września (sobota – niedziela) w godz. 11-19 w ramach kiermaszu książki biblioteka zaprasza na swoje stoisko przy ul. Sienkiewicza, gdzie będzie można zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki oraz  multimedia. Zapraszamy również na konkursy z nagrodami oraz wspólną zabawę,

7 września (sobota) o godz. 16.15 zapraszamy na Plac Artystów w Kielcach na warsztaty dla dzieci „ZAGNIJ MNIE! RUSZ WYOBRAŹNIĘ!” z book foldingu prowadzone przez Annę Szczecińską z włoszczowskiej filii biblioteki. Technikę book foldingu w najkrótszych słowach można określić jako rzeźbienie w książce lub wykorzystanie jej kartek do tworzenia origami.

8 września (niedziela), godz. 16.45 – biblioteka pedagogiczna będzie gospodarzem spotkania autorskiego z Ałbeną Grabowską – pisarką o bułgarskich korzeniach, lekarzem – neurologiem z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem, autorką ponad 20 książek, z których największą popularność zdobyła bestselerowa saga „Stulecie Winnych”, na podstawie której powstał znakomicie przyjęty przez widzów serial. Spotkanie odbędzie się na Placu Artystów, a po jego zakończeniu (ok.18.15) stoisku biblioteki Ałbena Grabowska będzie podpisywała swoje książki, które będzie można również kupić.

17 września (wtorek)  – warsztaty w dla nauczycieli-polonistów i uczniów prowadzone przez Roberta Chamczyka –  autora wielu publikacji z zakresu nauczania języka polskiego, w tym bestsellerowego słownika środków stylistycznych „Metafora rządzi”, redaktora merytorycznego w wydawnictwie edukacyjnym, byłego eksperta Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

11.30 -13.10 – „Czytać albo nie czytać – oto jest pytanie”warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych poświęcone m. in. metodom  i technikom pracy z lekturą

13.30 – 15.10 – „Nie tylko TIK TOK. Jak zachęcić pokolenie Alfa do czytania lektur?” – warsztaty dla nauczycieli języka polskiego, podczas których będziemy się zastanawiać czy literatura potrzebna jest we współczesnym świecie, zostaną również omówione etapy, metody oraz techniki pracy z lekturą.

Każdy z warsztatów trwać będzie dwie godziny lekcyjne z przerwą, liczba miejsc ograniczona, chętnych do udziału prosimy o kontakt – 41 344-28-61, w. 205.

Szczegółowy Program IV Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego dostępny jest:

Program – Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach (kielce.pl)

Aktualności

Warsztaty świąteczne w Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie. Piękne wianki i radość tworzenia

W Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których mieszkańcy mieli okazję nauczyć się zdobienia...

Polecamy