Ta wiadomość z całą pewnością ucieszy mieszkańców miejscowości Jaworznia-Łaziska. Zarząd Powiatu Kieleckiego własnie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu drogi powiatowej na tym odcinku. Jest to tegoroczna pierwsza inwestycja drogowa na terenie gminy Piekoszów, jaka ma zostać zrealizowana wspólnie przez dwa samorządy – powiatu kieleckiego i gminy Piekoszów.

W ramach zadania droga zostanie przebudowana na odcinku jednego kilometra i 140 metrów. Powstaną też pobocza po obu stronach wyremontowanej nawierzchni. – To bardzo potrzebna droga. W chwili obecnej jest ona w fatalnym stanie – zaznacza wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek. Trzeba przyznać, że mocno podziurawioną i zabłoconą drogą trudno przejechać i to nie tylko w czasie deszczu, kiedy w powstałych dziurach tworzą się ogromne kałuże. – Bardzo się cieszę, że wspólnie z powiatem kieleckim będziemy mogli zrealizować to zadanie. Dzięki poprawie nawierzchni zdecydowanie zwiększy się bezpieczeństwo w tym miejscu – mówi wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek i dodaje, że gmina Piekoszów od dawna sukcesywnie stara się poprawiać infrastrukturę drogową na swoim terenie. – Powstają nowe drogi i chodniki, na które nieustannie szukamy też dofinansowań zewnętrznych. Ponad kilometrowa droga na odcinku Jaworznia-Łaziska będzie kolejną inwestycją zrealizowaną wspólnie z Powiatem Kieleckim. Wpisanie jej przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kielcach na listę najpilniej koniecznych do realizacji dróg to dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców tej części gminy – poinformował wójt, Zbigniew Piątek. Warto dodać, że obydwa samorządy będą partycypować w pokryciu kosztów realizacji tego zadania.

Zarządca drogi, którym jest Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach 4 marca ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nową drogą mieszkańcy pojadą już pod koniec czerwca. Zgodnie ze specyfikacją przetargową, to własnie na 30 czerwca zaplanowano zakończenie robót budowlanych na tym odcinku drogi powiatowej.