Niebawem ruszy remont drogi w Tumlinie – Osowa w gminie Zagnańsk – umowa z wykonawcą podpisana!

Mamy kolejną dobrą informację dla mieszkańców naszego powiatu, szczególnie tych mieszkających w gminie Zagnańsk. Dzisiaj w siedzibie kieleckiego starostwa przedstawiciele naszego samorządu – starosta kielecki Mirosław Gębski oraz członek Zarządu Powiatu w Kielcach Cezary Majcher uczestniczyli w podpisaniu umowy z wykonawcą na remont odcinaka drogi powiatowej w miejscowości Tumlin – Osowa. Obecny był także wójt gminy Zagnańsk – Wojciech Ślefarski oraz zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg – Zbigniew Wróbel. Wartość zadania opiewa na kwotę bliską miliona złotych! Jej długość to 1km 820 metrów.

– To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców miejscowości Tumlin – Osowa, ponieważ obecna droga jest dość wąska, zdeformowana, ponadto występują ubytki w krawędziach jezdni  – zaznaczył starosta kielecki.

Jak dodał Cezary Majcher, remont drogi przyczyni się do poprawy stanu dróg w powiecie, co idzie w parze z podniesieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – W ramach wspólnej inwestycji przebudowana zostanie nie tylko sama droga, ale także zostaną wybudowane przepusty i pobocza – mówi Cezary Majcher.


– To bardzo ważny moment zarówno dla nas, jak i dla mieszkańców. Inwestycja w tej miejscowości była bardzo oczekiwana. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych – mówi wójt gminy Wojciech Ślefarski.

Warto wspomnieć, że o inwestycję tę zabiegała radna gminna – Katarzyna Klusek.

Zadanie to podzieliły między siebie budżety powiatu i gminy Zagnańsk. W ramach przebudowy zostanie ułożona nowa warstwa wyrównawcza i ścieralna z betonu, powstaną nowe zjazdy do posesji, wymienione będą wpusty istniejącej kanalizacji deszczowej na studzienki ściekowe. Rozebrane zostaną także stalowe barierki ochronne i ustawione nowe. 17 kwi
2019 Podpisanie umowy w sprawie drogi w miejscowości Tumlin-Osowa Podpisanie umowy w sprawie drogi w miejscowości Tumlin-Osowa Podpisanie umowy w sprawie drogi w miejscowości Tumlin-Osowa Podpisanie umowy w sprawie drogi w miejscowości Tumlin-Osowa Podpisanie umowy w sprawie drogi w miejscowości Tumlin-Osowa Podpisanie umowy w sprawie drogi w miejscowości Tumlin-Osowa Podpisanie umowy w sprawie drogi w miejscowości Tumlin-Osowa Podpisanie umowy w sprawie drogi w miejscowości Tumlin-Osowa Podpisanie umowy w sprawie drogi w miejscowości Tumlin-Osowa

 

 

Galeria