piątek, 3 maja, 2024
Strona głównaAktualnościBardzo udany weekend siatkarzy MSS Masłów

Bardzo udany weekend siatkarzy MSS Masłów

Ostatni weekend był dla siatkarzy MSS Masłów bardzo aktywny. Sobotni turniej zakończyli około północy, przegrywając jedynie w finale. Niedzielne przedpołudnie również spędzili na hali, broniąc po raz trzeci z rzędu tytułu mistrzów województwa w lidze Ludowych Zespołów Sportowych. Obie imprezy odbywały się w Bilczy.

W sobotę uczestniczyli w VII Turniej o Puchar Posła VII Kadencji Lucjana Pietrzczyka, który odbył się w Bilczy. W turnieju rywalizowało 15 drużyn w 3 grupach. Siatkarze z Masłowa ze swojej grupy wyszli z pierwszego miejsca. Półfinał, po zaciętym meczu znów na swoją korzyść rozstrzygnął MSS, pokonując w tie breaku drużynę M-Team. W finale drużyna z Masłowa miał mniej szczęścia i niestety uległa gospodarzom z Bilczy 1:2 w setach. – W finale było u nas widać zmęczenie, dlatego pojawił się brak koncentracji i błędy, jednak jestem zadowolony z przebiegu całego turnieju
i osiągniętego wyniku relacjonuje Piotr Januchta trener zespołu z Masłowa.

Obronili tytułu

Siatkarze z Masłowa nie mieli wiele czasu na odpoczynek. Już w niedzielę rano znów zameldowali się na hali w Bilczy, by rozegrać turniej finałowy ligi LZS. Przypomnijmy, że MSS już dwa razy z rzędu zwyciężał w finałach wojewódzkich. W meczu półfinałowym masłowski zespół spotkał się z drużyną z Secemina wygrywając 2:0. W finale czekali już zawodnicy z drużyny Siniat Złota, którzy swój mecz również wygrali 2:0 z Transferem Bilcza. Finał zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Jednak siatkarze z Masłowa szybko odskoczyli przeciwnikom wygrywając pierwszego seta 25:12. Drugi set trzymał w napięciu od początku do końca, głównie przez serię błędów zawodników MSS, którzy przez większość seta gonili wynik. Pokazali oni jednak charakter i zwyciężyli w drugim secie 25:20. Trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach LZS stało się faktem. Najbardziej wartościowym zawodnikiem całych finałów bezapelacyjnie został wybrany Piotr Januchta, grający trener zespołu.

Skład zespołu biorący udział w całym cyklu LZS: Wojciech Haba – kierownik drużyny, Artur Kaleta – kapitan, Michał Skalski, Michał Wójcik, Bartek Markiewicz, Sebastian Korus, Mateusz Stępień, Bartosz Januchta, Kamil Jnaus, Filip Krawiec, Piotr Polak, Mikołaj Drybała, Wojciech Cak, Piotr Januchta – grający trener

Świętokrzyscy Policjanci na Pikniku Europejskim

Przed Urzędem Wojewódzkim w Kielcach Wojewoda Świętokrzyski zorganizował piknik rodzinny z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na...