2 czerwca Rynek w Daleszycach tętnił życiem. W wydarzeniu zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka uczestniczyły tłumy mieszkańców. Były występy artystyczne, gry, a także zabawy z animatorami i szczudlarzem oraz dmuchana zjeżdżalnia. Jednak, jak podkreślały dzieci, największą furorę zrobiła ogólnodostępna ścianka wspinaczkowa, do której ustawiała się kolejka chętnych.

Impreza pod hasłem „Bajkowo i Kolorowo” rozpoczęła się o godzinie 15:00. Wydarzenie otworzył burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński. – Już po raz kolejny przy okazji święta wszystkich dzieci spotykamy się na Rynku w Daleszycach, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas. I jak co roku mieszkańcy gminy nie zawiedli i tłumnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, za co im serdecznie dziękuję – powiedział burmistrz Dariusz Meresiński.

– Mamy tu dzisiaj mnóstwo atrakcji, zabaw i konkursów. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ale oprócz atrakcji, wspólnie z pracownikami przygotowaliśmy też przedstawienie. Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy włączyli się i zaangażowali w przygotowanie tego wydarzenia. Cieszę się, że mamy tak zgrane lokalne społeczeństwo i wspólnymi siłami potrafimy zrobić coś dla naszych milusińskich – dodał burmistrz, który osobiście złożył życzenia wszystkim dzieciom z terenu Miasta i Gminy Daleszyce. Życzenia naszym cudownym maluchom złożyły, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik oraz radna powiatu Kieleckiego Anna Kosmala.

Zabawy z animatorami


Zaraz po oficjalnym otwarciu imprezy aktorzy z teatru TheArt zaprosili dzieci do wspólnej zabawy pod hasłem „W Krainie Minionków”. Nie lada atrakcją był pokaz chodzenia na szczudłach oraz rozrywki przygotowane przez animatorów, Myszkę Mickey i Minnie. Jak przystało na wydarzenie dedykowane najmłodszym mieszkańcom gminy, nie mogło zabraknąć wielkich baniek mydlanych i balonowych zwierzaków oraz malowania twarzy.
Skakanie i wspinanie

Na placu stanęła wielka zjeżdżalnia oraz po raz pierwszy ścianka wspinaczkowa, która cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Swoich sił we wspinaczce próbowali zarówno nastolatkowie, jak i maluchy. Każdemu ta aktywność fizyczna sprawiała mnóstwo frajdy.

Występy artystyczne

Daleszycki Dzień Dziecka to nie tylko konkursy, fotobudka, gry i zabawy. Równie atrakcyjna była część artystyczna wydarzania. Scena podczas imprezy tętniła życiem. Występowali tu lokalni artyści, a wśród nich przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach, Zespół Wokalny „Wybranieccy”, Zespół Taneczny „Kryształki” i Zespół „Mażoretki”. Odbył się także pokaz karate Klubu Karate Kyokushin Chikara. Ciekawym punktem wydarzenia było przedstawienie w wykonaniu pracowników samorządowych. Dorośli wystawili dla dzieci bajkę pod tytułem „Rzepka”, które zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Stoiska z atrakcjami

W organizację imprezy włączyły się placówki i organizacje z terenu gminy Daleszyce, które przygotowały własne stoiska z atrakcjami. Na Rynku stanęły namioty, gdzie na dzieci czekali pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce, Świetlicy Integracyjno-Wpierającej „Promyczek”, Klubu Wolontariatu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach, Spartakusa Daleszyce, Miejsko-Gminej Biblioteki Publicznej w Daleszycach, Miejsko-Gminnego Żłobka w Daleszycach , Nadleśnictwa Daleszyca, OSP Daleszyce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wszystkie atrakcje dostępne podczas wydarzenia były bezpłatne.

Agnieszka Olech

Galeria